Menu
 

Jauno Carnikavas baznīcu cels netālu no gājēju tilta pār Gauju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Kino vakars Carnikavas baznīcas Laivu mājā. Foto - publicitātes Kino vakars Carnikavas baznīcas Laivu mājā. Foto - publicitātes

Oficiāli tapusi zināma jaunās Carnikavas baznīcas celtniecības vieta. Tā būs Carnikavas novada centrā, blakus Svētku laukumam, netālu no gājēju tilta pār Gauju, pie “Laivu mājas”, kur draudze jau divus gadus pulcējas un notur dievkalpojumus pēc vēsturiskā Siguļu koka dievnama nodegšanas.

To Carnikavas Nēģu svētku laikā publiski paziņoja Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons nēģu zupas akcijas laikā, par kuru savāktie ziedojumi jau tradicionāli tiek novirzīti baznīcas celtniecībai.

Draudzes pārstāve Marta Romanova – Jēkabsone pavēstīja, ka tika izvērtēti vairāki varianti, iespējamās izmaksas un novada attīstības vīzija, kā arī citi būvniecības tehniskie aspekti potenciālajās vietās, līdz nonāca pie secinājuma, ka baznīcas celšanai tieši šī vieta ir vispiemērotākā. Novada centrs vēsturiski ir pārvietojies no Siguļiem uz tagadējo Carnikavu. Šo ieceri atbalsta gan Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) virsvalde, gan novada ļaudis un draudzes cilvēki.

Kopš uguns nelaimes draudzei Carnikavā ir bijusi jauna sanākšanas vieta – ar vietējo uzņēmēju vēlību tai tika uzticēta tā saucamā “Laivu māja”, kas atrodas Carnikavā, Stacijas ielā 21 pie gājēju tilta pār Gauju.

“Šī vieta sākotnēji kļuva par patvērumu draudzei. Tagad, nu jau mūsu Laivu māja, ir pārtapusi par kapelu ar ļoti patīkamu atmosfēru. Draudze šo vietu ir iemīlējusi un tāpēc nolēma šeit blakus arī celt jauno baznīcu. Vecā nodegusī baznīca Siguļos senāk kalpoja par orientieri kuģiem jūrā. Arī jaunā baznīca Carnikavas novada centrā būs sava veida bāka – vēl viens orientieris pilsētas ainavā un dzīvē. Šai vietai vijas garām arī Latvijas Santjago ceļš jeb “Svētā Jēkaba ceļš”. Te ir pieturvieta, kas jau top iezīmēta arī Eiropas svētceļojumu kartēs. Tai jākļūst par piestātni svētceļniekiem, gan arī par mājokli un viesmīlības kalpošanu draudzei, kas liecina Dieva mīlestības vēsti Latvijai un visai pasaulei, ” vizionē mācītājs Ivars Jēkabsons.

Šobrīd draudzes vadība intensīvi strādā, lai uz zemes pie “Laivu mājas” sāktu baznīcas projektēšanas darbus, pievilktu nepieciešamo infrastruktūru un celtu jauno baznīcu. Draudze ir apņēmības pilna realizēt šos projektus dažu gadu laikā, tomēr to virzība būs atkarīga no pieejamajiem finanšu resursiem un iespējām piesaistīt ziedojumus. Jaunās baznīcas uzcelšanai šobrīd kopā jau ir saziedoti 37 tūkstoši eiro.

Galvenais darbs notiek, lai Carnikavā atjaunotu un celtu pašu draudzi un vairotu tur garīgo dzīvi. Sauklis “Celsimies un celsim!”, kas aizgūts no Bībeles, šobrīd nozīmē jau ko daudz vairāk nekā tikai uzcelt dievnamu. Šobrīd draudzes dzīve Carnikavas pusē ir atdzīvojusies. Tagad dievkalpojumi notiek katru svētdienu trijos pēcpusdienā – kādreizējo divu dievkalpojumu mēnesī vietā. Un arī apmeklētāju ir daudz vairāk. Laivu mājā notiek “Alfa kurss”, “Baznīcu nakts” pasākumi, lūgšanu vakari, tiek uzņemti svētceļnieki. Tiek plānoti arī pasākumi karavīriem sadarbībā ar novada pašvaldību.

Ziedojumu piesaistei jaunajai baznīcai tiek organizēti arī dažādi koncerti un kino vakari, tai skaitā dalība Carnikavas Nēģu svētkos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.