Menu
 

Jūrmalā šogad par 36 pirmklasniekiem vairāk nekā pērn

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Jūrmalas pilsētas izglītības iestādēs šogad skolas gaitas uzsāk 440 pirmklasnieki – par 36 bērniem vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā. Pilsētas domē atgādina, ka visas Jūrmalā deklarētās ģimenes, kurās bērns sāk mācības 1. klasē Jūrmalas pilsētas pašvaldības dibinātās skolās, var saņemt 50 eiro pabalstu.

Visās Jūrmalas pašvaldības pārziņā esošajās skolās visiem skolēniem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas no 1. līdz pat 12. klasei ir pašvaldības apmaksātas pusdienas kopš 2013. gada, no pašvaldība apmaksā ēdināšanu arī visiem bērnudārzu audzēkņiem. Arī šogad visiem bērnudārzu audzēkņiem un skolēniem būs pašvaldības apmaksāta ēdināšana, 2019. gada budžetā šim mērķim paredzēti 1,5 miljoni eiro.

Tāpat neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas visi skolēni, kuri mācās Jūrmalas pašvaldības izglītības iestādēs, pilsētas autobusos var braukt bez maksas. Skolēnu ērtībām un drošībai Jūrmalā ir nodrošināts arī skolēnu autobuss, kas šogad kursēs jau sešos maršrutos, lai skolēnus no tālākām apkaimēm nogādātu līdz izglītības iestādēm.

Izglītības ieguves atbalstam Jūrmalas pašvaldība nodrošina vairākus pabalstus: ģimenēm, kurās bērns sāk mācības 1. klasē, daudzbērnu ģimenēm un trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.

Daudzbērnu ģimenes var saņemt pašvaldības pabalstu skolas piederumu iegādei. Pabalsts tiek piešķirts atbilstoši izdevumiem, līdz 50 eiro apmērā kalendārajā gadā katram bērnam. Daudzbērnu ģimenes var saņemt pabalstu kultūras, sporta un izzinošo pasākumu apmeklēšanai. Pabalstu piešķir atbilstoši faktiskajiem izdevumiem, līdz 20 eiro apmērā kalendārajā gadā katram ģimenes loceklim.

Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes var saņemt pabalstu izglītības ieguves atbalstam. Pabalstu piešķir, ja izglītojamais uzsāk vai turpina mācības Jūrmalas pilsētas pašvaldības izglītības iestādē, vai apgūst obligāto pirmsskolas izglītību Jūrmalas pilsētā. Pabalsts paredzēts apģērba, skolas piederumu, kancelejas un citu mācībām nepieciešamo materiālu iegādei. Naudas pabalstu trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm piešķir atbilstoši faktiskajiem izdevumiem, līdz 72 eiro apmērā katram izglītojamajam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.