Menu
 

Līdz ar Carnikavas novadā topošo uzņēmējdarbības parku "Mežgarciems" plāno piesaistīt 10,5 miljonu eiro investīcijas

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Carnikavas novadā top Latvijā patlaban vienīgais uzņēmējdarbības un inovāciju parks "Mežgarciems", ar kuru plānots radīt 205 jaunas darba vietas un piesaistīt investīcijas 10,5 miljonu eiro apmērā, informēja domes pārstāvji.

Patlaban topošajā uzņēmējdarbības un inovāciju parkā notiek jaunas infrastruktūras un komunikāciju izbūve, lai 11 teritorijā izveidotajos apbūves gabalos uzņēmēji varētu īstenot savas biznesa ieceres. 

"Vairākus gadus esam strādājuši pie tā, lai uzņēmējiem un investoriem radītu uzņēmējdarbības vidi ar pilnu infrastruktūru. Attīstot "Mežgarciemu", ieguvēji būs ne tikai tie, kas tur izvēlēsies veidot savu biznesu, bet arī apkārtnes iedzīvotāji, kuriem jaunā infrastruktūra uzlabos dzīves vides kvalitāti," teica Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa. 

Carnikavas novada domes pārstāvji atgādināja, ka "Mežgarciems" atrodas priežu ieskautā teritorijā, 25 kilometru attālumā no Rīgas. Būvdarbi tur notiek no šā gada sākuma un līdz šim no jauna tiek izbūvētas visas komunikācijas - apgaismoti pievadceļi, elektrība, gāzesvads, ūdensvads, kanalizācija, optiskais tīkls, - kas tiks pabeigti līdz 2020.gadam. 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Investīciju projektu departamenta vadītājs Ģirts Blumers atzina, ka kvalitatīvas biznesa vides attīstība Carnikavas novadā ir sen gaidīts un pozitīvs signāls novada gribai un spējai attīstīt uzņēmējdarbības vidi, izmantojot novada galvenās priekšrocības – cilvēkresursus, atrašanās vietu tuvu galvenajām transporta infrastruktūras artērijām un dzīves vides kvalitāti iedzīvotājiem. "Ticam, ka šī iniciatīva ne tikai kalpos par priekšnosacījumu tālākai izaugsmei, bet būs labs piemērs arī citām pašvaldībām biznesa vides kvalitātes uzlabošanai un investīciju piesaistei," viņš uzsvēra.

Jaunās industriālās platības varēs iegādāties izsoles kārtībā, un pēdējās astoņas no tām Carnikavas novada dome izsolīs 8., 9. un 15. oktobrī. Reģistrēšanās izsolei līdz 27. septembrim. Izsolē pieejamo zemesgabalu platība ir no 4192 līdz 11 657 kvadrātmetriem un sākumcena svārstās no 19 900 eiro līdz 48 500 eiro. Uzņēmējiem saskaņā ar izsoles noteikumiem 30 mēnešu laikā īpašumā jāuzbūvē ražotne, jāpiesaista investīcijas ne mazāk kā 500 000 eiro, kā arī jāizveido vismaz 15 jaunas darbavietas.

Domes pārstāvji informēja, ka izsolē iegādātos apbūves gabalus no pašvaldības var izpirkt piecu gadu laikā, un būvniecību tajos iespējams uzsākt uzreiz pēc iegādes. 

Kopumā projekta īstenošanas rezultātā plānots radīt 205 jaunas darba vietas un piesaistīt 10,5 miljonus eiro investīciju. Visus būvdarbus paredzēts pabeigt līdz 2020.gada 5. maijam. Projekts tiek īstenots ar Eiropas reģionālās attīstības fonda atbalstu, tā kopējās izmaksas ir 5 062 664 eiro. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.