Menu
 

Salaspilī atklāj pirmo saules siltumenerģijas staciju Baltijā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - salaspilssiltums.lv Foto - salaspilssiltums.lv

Ceturtdien SIA “Salaspils siltums” atklāj pirmo saules enerģijas staciju Latvijā, kas tapusi ar “SEB bankas” atbalstu. Projekta ietvaros izveidots 21 672 m2 plašs aktīvais laukums ar 1720 saules kolektoriem, kas no 2020. gada nodrošinās centralizēto siltumapgādi Salaspils novada iedzīvotājiem.

Projekta realizācijā ieguldīti 7,259 miljoni eiro, no kuriem 2,732 miljoni eiro ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums, savukārt 2,8 miljoni eiro – “SEB bankas” finansējums.

Uzstādot saules kolektoru lauku ar akumulācijas tvertni, "Salaspils siltums" ir pirmais uzņēmums Latvijā, kurš ir izveidojis centralizēto siltumapgādes sistēmu, kas izmanto saules enerģiju. Tvertne akumulēs dienā saņemto saules siltumu, kas pēc vajadzības tiks iepludināts pilsētas maģistrālajos tīklos, tādējādi saražojot 12 000 MWh siltuma gadā, kas ir 20% no uzņēmuma kopējā nodotā siltumenerģijas daudzuma. Līdz ar šādas sistēmas izveidi, tiek prognozēts, ka Salaspils novada iedzīvotājiem no 2020. gada apkures sezonas siltuma tarifi samazināsies vismaz par 5%.

Projekta realizācija tika uzsākta 2019. gada februārī un ilga līdz 2019. gada septembrim, to realizēja SIA “Filter”. Pirms uzsākt projekta realizāciju, “Salaspils siltums” vairākus gadus pētīja Saules enerģijas izmantošanu visā pasaulē, krāja pieredzi un kompetenci, kā vienu no piemēriem izvēloties Dāniju.

“Projekta realizācija ir patiesi nozīmīgs notikums ne tikai Salaspils iedzīvotājiem, bet gan ikvienam, kurš apzinās, ka arī tādā jomā kā siltumapgādē arvien vairāk ir jādomā par ilgtspējīgiem risinājumiem, lai nodrošinātu ikviena cilvēka ikdienas vajadzības, vienlaikus samazinot negatīvo ietekmi uz vidi, uzskata “Salaspils siltums” vadītāja Ina Bērziņa–Veita.

“Ar šī vērienīgā projekta realizāciju mēs esam pierādījuši, ka spējam no ierindas postpadomju katlumājas izaugt par pasaules līmeņa uzņēmumu. Ceru, ka kalposim arī citiem uzņēmumiem kā piemērs, ka drosmīgiem, mūsdienīgiem projektiem ir vieta Latvijas ekonomikā, it īpaši, ja ieguvēji ir ne tikai klienti-galalietotāji, bet gan visa sabiedrība kopumā.”

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.