Menu
 

Siguldas pašvaldība ar ēdināšanas uzņēmumu veiks sarunas par turpmāko pārtikas apriti izglītības iestādēs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Siguldas pašvaldība ar ēdināšanas uzņēmumu veiks sarunas par turpmāko pārtikas apriti izglītības iestādēs

Siguldas novada pašvaldība informē, ka 16. septembrī visās pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī atsevišķās vispārizglītojošās skolās tika veiktas atkārtotas Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) pārbaudes.

Piektdien, 13. septembrī, netika saskatīti un izteikti aizrādījumi no PVD puses un visos pārbaudes posmos ēdināšanas bloki saņēma vērtējumu A (atbilst normatīvo aktu prasībām), savukārt pirmdien atkārtotās PVD pārbaudēs ēdināšanas blokiem atsevišķos posmos parādījās novērtējums B, kas ir aizrādījumi, kuri būtiski neietekmē pārtikas produktu kvalitāti un nekaitīgumu. Kā vēsta pašvaldība, nav saņemts neviens vērtējums C, kas ir neatbilstība normatīvo aktu prasībām, kas būtiski ietekmē pārtikas produktu nekaitīgumu.

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa otrdien ir uzaicinājusi izglītības iestāžu ēdinātāja SIA “Baltic Restaurants Latvia” atbildīgos pārstāvjus uz tikšanos PVD veikto pārbaužu izskatīšanai un lai vienotos par izmaiņām produktu piegādātājos.

Jau ziņots, ka PVD ir veicis pārbaudi uzņēmumos, kuri SIA “Baltic Restaurants Latvia” piegādā mizotus dārzeņus hermētiskā iepakojumā, tajā skaitā SIA “Jelgavas augļi”. Ņemot vērā, ka uzņēmumā SIA “Jelgavas augļi” konstatēti nopietni higiēnas pārkāpumi, šī uzņēmuma darbība šobrīd ir apturēta. Tāpat kā citos augļu un dārzeņu piegādātāju uzņēmumos, arī SIA “Jelgavas augļi” ir paņemtas baktēriju uztriepes, kuru analīžu rezultāti būs zināmi šīs nedēļas beigās.

"Jelgavas augļi" līdzīpašnieks Igors Sidorišins aģentūrai LETA apgalvojis, ka PVD apturējis uzņēmuma ceha darbību dārzeņu mizošanas spaiņa netīras maliņas dēļ. Turklāt, pēc Sidorišina teiktā, PVD Jelgavas daļa darbību pēc pārbaudes atļāvusi, jo konkrētā atkāpe esot normas robežās, taču vēlāk sekojusi rīcība no PVD Rīgas kolēģiem, kas ceha darbību apturējusi.

Uzņēmuma pārstāvis apgalvoja, ka visi darbinieki, kas strādā ražotnē, ir izgājuši attiecīgās medicīniskās pārbaudes, ievēro higiēnu un atbilstoši noteikumiem apstrādā arī aprīkojumu, ar ko tiek griezti dārzeņi. SIA "Baltic Restaurants Latvia", kas nodrošina ēdināšanu Siguldas bērnudārzos, dārzeņi piegādāti termiski neapstrādāti, jo tāds bijis ēdinātāja pasūtījums.

Pēc jaunākajiem Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, no Siguldas apkārtnes ir hospitalizēti septiņi bērni, kuriem diagnosticēta Escherichiacoli (E. coli) jeb zarnu nūjiņu infekcija – no bērnudārza “Saulīte” četri bērni un pa vienam bērnam no “Pīlādzīša”, “Tornīšiem” un “Ieviņas”. Četriem no tiem ir attīstījies hemolītiski urēmiskais sindroms.

Pašreiz tiek veiktas analīzes arī vairākiem izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri neatrodas darba vietās un ir ģimenes ārstu uzraudzībā. Šobrīd Siguldas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs nav ziņots par jauniem saslimšanas gadījumiem. Kopumā pēc palīdzības ārstniecības iestādēs vērsušies 24 cilvēki, no kuriem 20 ir bērni. Pārējiem bērniem Escherichiacoli (E. coli) jeb zarnu nūjiņu infekcija šobrīd nav diagnosticēta. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.