Menu
 

Ceļmalnieks nomaina Vītolu Ķekavas novada domes priekšsēdētājas pirmā vietnieka amatā

  • Autors:  LETA
Foto - ekrānšāviņš no youtube.com Foto - ekrānšāviņš no youtube.com

Ķekavas novada domes deputāti šodien ārkārtas sēdē nobalsoja par piektdien aizturētā domes priekšsēdētājas pirmā vietnieka Aigara Vītola (LZS) atstādināšanu no amata pēc viņa paša vēlēšanās.

LETA jau ziņoja, ka Vītolu un kādu fizisku personu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piektdien aizturēja par iespējamu kukuļošanu saistībā ar būvdarbu veikšanu.

Lai gan Vītols noraida aizdomas kukuļošanā, svētdien viņš paziņoja, ka līdz apstākļu noskaidrošanai viņš atkāpsies no vietnieka amata. Lēmuma pieņemšanai šorīt tika sasaukta domes ārkārtas sēde. 

Uzreiz pēc Vītola atstādināšanas notika jaunā priekšsēdētāja pirmā vietnieka izraudzīšanās. Šim amatam deputāts Andris Adats ("Vienoti Latvijai") nominēja domnieku Andri Ceļmalnieku. Savu izvēli viņš pamatoja, sakot, ka Ceļmalnieks ir nosvērts, konstruktīvs un ar lielu pieredzi, jo jau ir bijis mēra vietnieks. "Gribētu domāt, ka viņš apzinās, ko šis amats nozīmē un kāda tā ir atbildība," sprieda Adats.

Savukārt opozīcijas deputāts Andis Damlics ("Reģionu alianse") amatam izvirzīja deputātu Juri Žilko (apvienība "Vienotība", "Izaugsme", "Latvijas attīstībai").

Pēc ilgstošām debatēm, amatā tika ievēlēts Ceļmalnieks. 

Šobrīd Andris Ceļmalnieks darbojas domes Finanšu komitejā, kā arī Izglītības, kultūras, sporta un tūrisma komitejā. Tāpat viņš turpinās pildīt arī Daugmales pamatskolas direktora pienākumus. 

Kā ziņots, Ķekavas domes opozīcija plāno rosināt arī Ķekavas novada domes priekšsēdētājas Viktorijas Baires atstādināšanu, aģentūrai LETA pastāstīja Ķekavas domes deputāts Neils Kalniņš.

Lai sasauktu sēdi, kopumā nepieciešami vismaz sešu deputātu paraksti, un, pēc Kalniņa teiktā, pieciem opozicionāriem varētu pievienoties arī koalīcijas deputāts Juris Žilko (apvienība "Vienotība", "Latvijas attīstībai", "Izaugsme").

Pats Žilko aģentūrai LETA apstiprināja, ka šādu ieceri apsver, taču negrib pieņemt pārsteidzīgus lēmumus, jo sākotnēji jālemj par Vītola atstādināšanu. "Jautājumu ir ļoti daudz un situācija tiešām nav viennozīmīga," sacīja Žilko, norādot, ka deputāti kopā vēl nav sanākuši, lai konkrēti kaut ko lemtu par Baires atstādināšanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.