Menu
 

Slēgtā aprūpes centra telpas Baldonē plānots izmantot dzīvokļu jautājumu risināšanā

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

No Labklājības ministrijas (LM) saņemtos valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" slēgtās filiāles "Baldone" īpašumus pašvaldība varētu izmantot dzīvokļu jautājumu risināšanā, aģentūra LETA uzzināja Baldones novada pašvaldībā.

Telpas pašvaldība izmantos, lai sniegtu novada iedzīvotājiem palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, kā arī nodrošinātu iedzīvotājiem sociālo palīdzību. Pašvaldība uzsver, ka īpašuma pārņemšana ļaus sakārtot sociālās aprūpes jomu Baldonē.

"Pašlaik Baldones Sociālās aprūpes centra telpas nav atbilstošas mūsdienu standartiem, tās ir šauras un to plānojums neatbilst pensijas vecuma cilvēku vajadzībām. Sociālo dzīvokļu trūkums Baldonē ir problēma, ko mērķtiecīgi spēsim atrisināt. Pārņemot valsts aprūpes centra filiāles 6000 kvadrātmetrus lielo ēku, mums ir aktīvi jāstrādā, lai jau tuvākā laikā jaunos mājokļos nonāktu gan Baldones mazaizsagātākie iedzīvotāji, gan kvalificētie speciālisti," solīja novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers (VL-TB/LNNK, V). 

Jau vēstīts, ka LM bez atlīdzības Baldones novada pašvaldības īpašumā nodos valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" slēgtās filiāles "Baldone" īpašumus 321 000 eiro vērtībā.

Baldones pašvaldības īpašumā LM nodod zemi 3,2 hektāru platībā, kā arī desmit būves, tostarp pansionāta ēku, palīgēkas, katlu māju un citas. Pēc LM aprēķiniem, kopējā nododamā nekustamā īpašuma vērtība ir aptuveni 321 000 eiro.

Baldones novada dome norādīja, ka tai nekustamais īpašums nepieciešams pašvaldības autonomo funkciju veikšanai, piemēram, iedzīvotāju komunālo pakalpojumu organizēšanai, iedzīvotāju sociālās palīdzības nodrošināšanai, palīdzības sniegšanai dzīvokļu jautājumu risināšanā un citām funkcijām.

Pēc LM paustā, nodošanai paredzētais nekustamais īpašums LM un tās padotībā esošajām iestādēm vairs nav nepieciešams ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanai, kā arī citu iestāžu funkciju nodrošināšanai.

Kā ziņots, filiāle "Baldone" ir slēgta un centra klienti ir pārvesti uz citām filiālēm un jau iejutušies jaunajās mītnēs, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts sociālā aprūpes centra direktores vietniece Ina Zajončkovska.

Viņa skaidroja, ka filiāle jau ir slēgta, bet telpas vēl tiekot uzturētas līdz to nodošanai. Filiāles "Baldone" klienti ir pārvietoti uz dažādām filiālēm - pēc izrādītās vēlmes vai pēc piederīgo pieprasījuma. Vairums klientu pārvesti uz filiāli "Ezerkrasti", norādīja Zajončkovska.

Jau ziņots, ka LM 2018.gada 12.novembra rīkojums par SAC "Baldone" darbības izbeigšanu noteica līdz 2019.gada 30.jūlijam pilnībā pabeigt filiāles "Baldone" likvidāciju, nodrošinot vairāku klientu pārvietošanu uz filiāli "Ezerkrasti".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.