Menu
 

Jūrmalas dome tomēr plāno par 38 000 eiro izsolīt Raiņa vasaras namiņu

  • Autors:  LETA
Foto: Vitālijs Vinogradovs, www.aspazijarainis.lv Foto: Vitālijs Vinogradovs, www.aspazijarainis.lv

Neraugoties uz opozīcijas iebildumiem, Jūrmalas dome tomēr plāno par 38 935 eiro izsolīt namiņu, kurā savulaik vasarās uzturējušies dzejnieki Rainis un Aspazija, noskaidroja aģentūra LETA.

Jūrmalas domes komitejās šis jautājums opozīcijas deputātu iebildumu dēļ tika skatīts vairākkārt. Tomēr, kā aģentūrai LETA pastāstīja opozīcijas pārstāvis, deputāts Andris Čuda (VL-TB/LNNK), koalīcijas deputātu viedoklis un argumenti neesot mainījušies un arī aizvadītajā nedēļā notikušajā Izglītības un kultūras jautājumu komitejā domnieku pārsvars atbalstījis ideju par Salacas ielā 4 esošā īpašuma izsoli. 

"Es uzskatu, ka uz šo īpašumu nav jāskatās kā uz dzīvokli, bet gan jāsaglabā tas publiskai pieejamībai. Neviens no šiem argumentiem netika komentēts, un viņi vienkārši klusējot nobalsoja par izsoli," apgalvoja Čuda. Viņu satraucot arī tas, ka pēc izsoles tas kļūs par privātīpašumu un pašvaldība neplāno uzlikt par pienākumu jaunajam īpašniekam izvietot kādu informatīvu plāksni par ēkas vēsturi vai ko līdzīgu.

Komitejas lēmumā skaidrots, ka īpašums Salacas ielā 4 k-1 sastāv no viendzīvokļa dzīvojamās mājas ar kopējo platību 41,8 kvadrātmetri un zemesgabala, kura kopējā platība ir 1007 kvadrātmetri. Balstoties uz Latvijas Valsts vēstures arhīva sniegto informāciju, šeit 1894. gada un 1895. gada vasarā dzīvojis Rainis.

Neraugoties uz to, pašvaldības Kultūras nodaļa neuzskata par lietderīgu saglabāt ēku muzeja izveidošanai, ņemot vērā, ka Jūrmalas pilsētā ar Raiņa un Aspazijas dzīvi un daiļradi jau var iepazīties Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jāņa Pliekšāna ielā 5/7 un Aspazijas mājā Zigfrīda Meierovca prospektā 20.

Ēka ir koka konstrukcijas viendzīvokļa dzīvojamā māja bez ērtībām, kurā ir trīs istabas, veranda, tualete un virtuve. Šobrīd par īpašuma lietošanu nav noslēgts īres līgums un tajā nav deklarētu personu.

Pēdējo gadu laikā, apsekojot namu, pašvaldības pārstāvji konstatējuši, ka tā ir vizuāli sliktā stāvoklī un nav renovēta, kā arī ēkas plānojums un labiekārtojuma līmenis neatbilst mūsdienu prasībām un tajā nevar dzīvot. Dokumentā teikts, ka, tā kā dzīvoklis pašreizējā tehniskajā stāvoklī nav dzīvošanai derīgs, dome nav tiesīga dzīvokli piedāvāt personām, kuras reģistrētas palīdzības saņemšanai dzīvokļu jautājumu risināšanai.

Saskaņā ar tehniskajiem atzinumiem, remontdarbu izmaksas aprēķinātas 70 535 eiro apmērā, neskaitot izmaksas par ēkas pieslēgumu pilsētas ūdensvada un kanalizācijas tīkliem. Pašvaldības ieskatā, tērēt šādus līdzekļus atsevišķai viendzīvokļa mājai būtu nesamērīgi.

Vienlaikus dome norāda, ka ēka ir kultūrvēsturiski vērtīga būve, kuru aizliegts nojaukt. To drīkst pārbūvēt, saglabājot tās apjomu proporcijas, stilistiku, raksturīgās būvdetaļas, fasāžu apdari, funkcionālos un dekoratīvos elementus. Veicot pārbūvi, ir aizliegts vienkāršot ēkas fasādes apdari un nomainīt sākotnējos logus ar plastikāta logiem vai vienkāršotiem un asimetriskiem logiem, kuru ārējais izskats neatbilst fasādes raksturam, proporcijām un dalījumam. "Veicot būves atjaunošanu, saglabājams tās apjoms, konstruktīvā sistēma, jumta forma, fasāžu elementi un apdare. Verandas aizliegts siltināt no ārpuses," uzskaitījusi vietvara.

Saskaņā ar SIA "Vindeks" atzinumu ēkas tirgus vērtība ir 30 000 eiro, bet, balstoties uz domes Centralizētās grāmatvedības datiem, – 38 934 eiro. Līdz ar to iecerēts īpašumu pārdot izsolē ar augšupejošu soli, sākumcenu nosakot 38 935 eiro apmērā, bet izsoles soli – 2726 eiro apmērā. Galējo lēmumu par ēkas izsolīšanu Jūrmalas dome varētu pieņemt sēdē 31. oktobrī. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.