Menu
 

Apkures tarifs Jūrmalā no 1.novembra palielināsies par 1%

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 17.oktobrī apstiprinājusi iesniegtos SIA “Jūrmalas siltums” pašas noteiktos siltumenerģijas tarifus. Ņemot vērā kurināmā (šķeldas) cenas pieaugumu, gala tarifs lietotājiem Jūrmalā no 1.novembra būs par 0,53 EUR/MWh lielāks jeb 55,14 EUR/MWh.

Saskaņā ar SPRK iesniegto un apstiprināto plānu šāds siltumenerģijas gala tarifs Jūrmalā spēkā būs līdz 2021.gada 31.janvārim. Savukārt no 2021.gada 1.februāra tas kļūs mazāks – 53,91 EUR/MWh.

SPRK, izvērtējot SIA “Jūrmalas siltums” iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifus, secināja, ka tie ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Iepriekš SIA “Jūrmalas siltums” SPRK vērsās par tarifa samazināšanu šī gada vasarā. Kā rezultātā no 1.septembra siltumenerģijas gala tarifs tās lietotājiem Jūrmalā samazinājās par 10,3%. Izmaiņas bija saistāms ar to, ka, salīdzinot ar pērno gadu, samazinājās kurināmā cenas. Tāpat arī ļoti būtiski samazinājās gan dabasgāzes tirgus cena,  gan arī šķeldas cena. Neskatoties uz šī brīža nelielo palielinājumu, Jūrmalā tarifs no 1.novembra joprojām būs ievērojami zemāks, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu.

Šādas tarifu izmaiņas tik īsā laikā notiek, jo SPRK SIA “Jūrmalas siltums” šogad vasarā piešķīra atļauju noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā (dabasgāzes un šķeldas) cenas vai iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņu gadījumā. Tas komersantam ļauj savlaicīgi reaģēt uz šīm cenu izmaiņām, lai noteiktu tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai komersants neievēro normatīvos aktus vai SPRK lēmumus, SPRK var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.