Menu
 

Ikšķilē notiks jau trešā "Tautas sapulce"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Pagājušajā nedēļā Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis un kancelejas vadītāja  vietniece Laila Jurcēna Rīgas pilī tikās ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem. Foto – Ikšķiles novada pašvaldība Pagājušajā nedēļā Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis un kancelejas vadītāja vietniece Laila Jurcēna Rīgas pilī tikās ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem. Foto – Ikšķiles novada pašvaldība

Valsts prezidenta kanceleja ir nosūtījusi atbildi Ikšķiles novada iedzīvotājiem uz vēstuli, kurā ikšķilieši aicināja Valsts prezidentu nepieļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotās administratīvi teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu, ko paredz Saeimā iesniegtais likumprojekts  “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”.

Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša informēja, ka par tālāko rīcību saistībā ar Saeimā iesniegto likumprojektu , kas ietekmēs 112 pašvaldību institucionālo un funkcionālo struktūru, plānots pārrunāt "Tautas sapulcē" 30.oktobrī plkst. 19.00 pašvaldības administratīvajā ēkā Ikšķilē.

Valsts prezidenta kancelejas vadītāja Andra Teikmaņa parakstītajā vēstulē teikts: “Lai nodrošinātu Ikšķiles novada pašvaldības iedzīvotāju interešu pārstāvību, aicinām sekot līdzi minētā likumprojekta apspriešanai Saeimā un nepastarpināti vērsties ar priekšlikumiem un ieteikumiem normatīvā regulējuma pilnveidei Saeimā, tās komisijās vai Saeimas deputātiem.”

Ikšķiles iedzīvotāji tomēr sagaida konstruktīvu rīcību no Valsts prezidenta Egila Levita puses, kurā tiktu pausta skaidra un tieša nostāja  par iedzīvotāju tiesībām lemt savu nākotni. Tikšanās reizē 17.oktobrī Rīgas pilī Valsts prezidenta kancelejas vadītājam Ikšķiles novada iedzīvotāju pārstāvji uzsvēra, ka Ikšķiles novada iedzīvotāju kopiena un pašvaldība kopīgi iestājas pret “politiskā tirgus” klātesamību novadu kartējuma veidošanā, jo reformas primārais mērķis ir valsts loģiska ilgtspējīga ekonomiskā stabilitāte un tās iedzīvotāju morālā un finansiālā labklājība.

Der atgādināt, ka savu nostāju pret VARAM uzsākto administratīvi teritoriālo reformu Ikšķiles novada iedzīvotāji iepriekš pauduši gan aptaujā, kurā 3248 respondenti iestājās par patstāvīgu Ikšķiles novadu, gan 1910 paraksti bija Latvijas Valsts prezidentam adresētajai vēstulei ar lūgumu nepieļaut administratīvi teritoriālās reformas sasteigtu īstenošanu, kas paredz Ikšķiles novada pievienošanu Ogres novadam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.