Menu
 

Pašvaldību reformas informatīvā kampaņa VARAM izmaksās 220 000 eiro

  • Autors:  LETA
Foto - LETA Foto - LETA

Sabiedrības informēšanas pasākumiem un komunikācijai par administratīvi teritoriālās reformas norisi šogad kopumā paredzēti 220 000 eiro, aģentūra LETA noskaidroja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Šajos izdevumos ietilpst finansējums zvanu centra darbības nodrošināšanai, iedzīvotāju līdzdalības nodrošināšanai reģionālajās diskusijās, kā arī informatīvā kampaņa medijos.

Ministrija atgādina, ka līdzekļi reformas popularizēšanai ir piešķirti no valsts budžeta, jo arī valdības lēmums uzliek ministrijai par pienākumu nodrošināt informatīvo kampaņu un komunikāciju ar sabiedrību par reformas mērķiem, uzdevumiem, ieguvumiem un tamlīdzīgi.

Publiskajā vidē gan politiskās, gan nevalstiskās organizācijas paudušas bažas par to, ka reklāmās dzirdams un redzams tieši ministrs Juris Pūce (AP), kā rezultātā daļa to traktē kā politisko reklāmu.

Tomēr ministrija ir citās domās. "Jāuzsver, ka šī ir sabiedrības informēšanas kampaņa, nevis reklāma. Ministrija to īsteno ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību uz pašvaldību reformu un iesaistīt iedzīvotājus tās norisē, ko nodrošina zvanu centra darbība. Reforma ir ministra virzīta prioritāte, par ko ministrs uzņēmies atbildību, tai skaitā gan par tās īstenošanu, gan izskaidrošanu sabiedrībai," pauž VARAM. 

Taujāti, kādēļ tieši ministrs ir redzams reklāmās, nevis, piemēram, kāds no ierēdņiem, VARAM pamato, ka no šī gada maija līdz augustam tieši ministrs devās uz katru tikšanos ar pašvaldību deputātiem konsultāciju procesā, un pašlaik ministrs turpina arī reģionālās vizītes, tiekoties ar iedzīvotājiem.

Kā ziņots, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija lūgs Pūcem skaidrot, cik lietderīga un pamatota ir valsts budžeta līdzekļu ieguldīšana plašajā reklāmas kampaņā par administratīvi teritoriālo reformu, aģentūru LETA informēja parlamentā. 

Komisijas priekšsēdētājam Kasparam Ģirģenam (KPV LV) bažas radījis ministrijas izvēlētais risinājums - reklāmās redzams un dzirdams pats ministrs Pūce.

Ģirģena ieskatā izvēlētais informatīvās kampaņas stils ļoti atgādinot agrāko Rīgas domes amatpersonu pašslavināšanu vai Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) laikā no budžeta līdzekļiem īstenoto Finanšu ministrijas reklāmas kampaņu par paveiktajiem darbiem, kas pēdējo Saeimas vēlēšanu kontekstā sabiedrībā raisīja plašas diskusijas par ētikas principu neievērošanu.

"Manuprāt, izvēlētais risinājums ir pietiekams pamats komisijā izvērtēt īstenotās kampaņas atbilstību mērķiem un valsts uzticēto līdzekļu izmantošanas pamatotību," norādīja deputāts, uzsverot, ka komisija vērtēs, vai reklāmas medijos ir pamatotas un sabiedrības interesēs.

"Pagaidām tas, ko redzam un dzirdam, vairāk rada priekšstatu par viena politiķa priekšvēlēšanu laikam līdzīgu kampaņu tik sabiedrībai svarīgā jautājumā kā administratīvi teritoriālā reforma," pauda Ģirģens.

Bažas par informatīvās kampaņas lietderību Publisko izdevumu komisijai ir paudušas arī nevalstiskās organizācijas un iedzīvotāji. Komisija lūgusi ministru skaidrojumu sniegt līdz šī gada 29.oktobrim, un pēc saņemtajām atbildēm tiks lemts par tālāku rīcību.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.