Menu
 

Rīgas un Pierīgas pašvaldības diskutēs par Rīgas metropoles areāla attīstības plāna realizāciju

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - VARAM Ilustrācija - VARAM

Lai aktualizētu Rīgas metropoles areāla nozīmi un veidotu savstarpējo partnerību starp valsts un Pierīgas pašvaldību institūcijām, otrdien, 29.oktobrī, Hanzas personā notiks kopīgas diskusijas un prezentācijas pasākumā "Rīgas metropoles areāls: priekšnosacījums Nacionālā attīstības plāna veiksmīgai realizācijai".

Pasākumu atklās Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks. Semināros un diskusijās, ko vadīs  sociālantropologs Viesturs Celmiņš, piedalīsies arī pārējo Pierīgas pašvaldību vadītāji un atbildīgie speciālisti, pavestīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā.

Pasākuma laikā “CBRE Baltics” direktore Santa Rozenkopfa  sniegs prezentāciju par publiskā sektora sadarbību kā atbalsta mehānismu uzņēmējdarbības attīstībai Rīgas metropoles areālā. Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks Vladislavs Vesperis informēs par Rīgas metropoles areālu Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam kontekstā, bet “Domnīca Certus” valdes priekšsēdētājs un Latvijas Universitātes asociētais profesors Dr. Daunis Auers pastāstīs par Rīgas metropoles areāla lomu starptautiskās konkurētspējas veicināšanā.

Rīgas metropoles areāls (RMA) ir Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam definēts kā nacionālā interešu telpa. Telpiskās attīstības perspektīvas viens no mērķiem ir “Stiprināt Latvijas un tās reģionu starptautisko konkurētspēju, palielinot Rīgas kā Ziemeļeiropas metropoles un citu valsts lielāko pilsētu starptautisko lomu”. Lai nodrošinātu Rīgas metropoles areāla vienotu un ilgtspējīgu attīstību, ir jāīsteno koordinēta sadarbība starp vietējām pašvaldībām, plānošanas reģioniem un valsts institūcijām. 

Balstoties uz Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2030.gadam, Rīgas pilsētas attīstības vīzija ir 2030.gadā būt starptautiski atpazīstamai Ziemeļeiropas metropolei. Tomēr šādu ambiciozu mērķi nav iespējams sasniegt, RMA pašvaldībām nestrādājot kopā, risinot visam areālam nozīmīgus izaicinājumus.

Tāpat stratēģija atbalsta vienotas RMA ekonomikas veidošanu, vairojot iedzīvotāju labklājību, kā arī sniedzot būtisku pienesumu visas valsts attīstībai. Priekšnoteikums šo mērķu sasniegšanai ir labāk koordinēta Rīgas-Pierīgas teritoriju attīstība, kā arī sadarbība starp valsti un RMA pašvaldībām stratēģisku projektu ieviešanā. Iekšēji koordinēts un labi funkcionējošs metropoles areāls ir pievilcīgāks gan dzīvošanai, gan uzņēmējdarbības attīstīšanai, tādējādi palielinot kopīgo Rīgas un Pierīgas konkurētspēju arī starptautiskā mērogā.

“Pašlaik publiskajā apspriešanā ir nodota Nacionālā attīstības plāna 2021.-2027.gadam 1.redakcija, kurā nav pilnvērtīgi risināta Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam ietvertā ideja par RMA starptautisko nozīmīgumu un ietekmi uz visas valsts izaugsmi. Tāpēc kopīgi vēlamies paust viedokli par RMA nozīmi un to, ka valsts līmenī jāvelta lielāka uzmanība un atbalsts RMA attīstītībai un starptautiskās konkurences stiprināšanai,” teikts pasākuma rīkotāju paziņojumā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.