Menu
 

Divi Garkalnes domes opozīcijas deputāti nolēmuši nolikt mandātu Apriņķis.lv

 • Autors:  LETA
Foto no arhīva Foto no arhīva

Garkalnes domes deputāti – Jānis Lepsis un Terēza Luksa-Sigate – no partijas "Reģionu alianse" nolēmuši nolikt deputāta mandātu, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Kā skaidro Lepsis, viņš politikā ir 10 gadus, no kuriem 6,5 gadus pavadījis Garkalnes domē, kur "jūtas bezspēcīgs". Viņš norāda, ka viņa lēmumam ir daudz un dažādu argumentu un lēmums esot pārdomāts. "Kopš šī gada februāra bija liels maratons kopā ar manu kolēģi Terēzu Luksu-Sigati, kura domē ir pirmo sasaukumu jeb 2,5 gadus. Tagad ir pienācis laiks darboties citiem, bet es palikšu sabiedriski aktīvs, tik vien kā neapēdīšu nodokļu maksātāju grūti un sūri pelnīto naudu, saņemot deputāta atalgojumu," pauda Lepsis.

Lepsis sola, ka "nekur nepazudīs", bet gan cīnīsies par vēlētājiem dotajiem solījumiem. Vienlaikus Lepsis pauda cerību, ka, atskatoties uz notikumiem Garkalnes novada domē, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) spēs atstādināt visu domi, jo ar klupšanu virsū priekšsēdētājam vai ar vadības rokādi, saglabājot esošo koalīciju, nekas nemainīsies.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas rezultātiem par 2017. gada pašvaldību vēlēšanām, viņu vietā darbu pašvaldībā būtu jāuzsāk Kārlim Knēziņam un Mārtiņam Bērziņam. Knēziņam ir ekonomista izglītība, un viņš ir SIA "Riga Brokerage Agency" rīkotājdirektors, savukārt Bērziņš ieņem valdes locekļa amatu uzņēmumos SIA "Austrumlatvijas lauksaimnieks", SIA "Baltic arrow", MK "Kokneses Žuburs", MK "Irbene", kā arī valdes priekšsēdētāja amatu biedrībā MK "Fauns" un biedrībā "Garkalnes novada Uzņēmēju padome".

Domes sēdē opozīcijas deputāte Inese Andersone (VL-TB/LNNK) mēģināja aktualizēt jautājumu par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam Mārtiņam Gunāram Bauzem-Krastiņam (LZS) saistībā ar Valsts kontroles ziņojumu, taču koalīcija vienbalsīgi lēma šādu jautājumu šodien neskatīt.

Kopumā Garkalnes novada domē strādā 15 deputāti. Koalīciju veido 10 deputāti no Latvijas Zemnieku savienības, "Saskaņas" un Latvijas Reģionu apvienības, savukārt opozīciju – pieci domnieki no "Reģionu alianses" un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un brīvībai/LNNK".

3 komentāri

 • Iedzīvotājs
  Iedzīvotājs Otrdiena, 29 Oktobris 2019 16:37 Komentāra saite

  Apsveicams un drosmīgs solis ir atteikšanās no mandātiem. Sabiedrība ir vērtīgāka, par maka saturu.
  Cienu vēl vairāk šos cilvēkus.

 • Johaidī...
  Johaidī... Trešdiena, 30 Oktobris 2019 09:44 Komentāra saite

  Lai nu kurš būtu runājis, bet ne jau Jānis Lepsis, kurš pats gadiem nemaksā nodokļus savā zivju saimniecībā, rīko sporta sacensības, par kurām iekasē naudu bez čekiem un piedevām dedzina kūlu. Labs deputāts:))) Sen tādam bija mandāts jānoliek!!! Cita acī skabargu redz, pats savā baļķi nepamana. Tas pats attiecas uz otru deputāti. Ja gribiet uz citu rēķina savas spalvas spodrināt, tas neko labu par cilvēku neliecina. Diemžēl...

 • dzīvo zaļi
  dzīvo zaļi Trešdiena, 30 Oktobris 2019 15:54 Komentāra saite

  Jā, abu deputātu ienākumu deklarācijas derētu kādam pārbaudīt, pasakainas summas ir aizdotas, kur tā nauda ņemta tādam aizdevumam, lai abi paskaidro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.