Menu
 

Vērtēs regulējuma ieviešanu par pašvaldību deputātu vienlīdzīgām iespējām informatīvajos izdevumos

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Saeimā darba grupa vērtēs, vai nepieciešams ieviest regulējumu par pašvaldību deputātu vienlīdzīgām iespējām pašvaldību informatīvajos izdevumos.

Deputāts Ēriks Pucens (KPV LV) rosinājis likumā noteikt, ka pašvaldību informatīvajos izdevumos tiek vienlīdzīgi atspoguļoti visu domē pārstāvēto politisko organizāciju, politisko organizāciju apvienību un vēlētāju apvienību, domes amatpersonu, kā arī pašvaldības iedzīvotāju viedokļi.

Parlamentārietis šo un vēl citus saistītos principus rosina attiecināt arī uz audio un audiovizuāliem paziņojumiem.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas darba grupa strādās arī pie citiem iesniegtajiem priekšlikumiem grozījumiem likumā "Par pašvaldībām".

Kā ziņots, preses izdevēji un žurnālistu organizācijas iepriekš gadiem centušās panākt, ka pašvaldībām aizliedz izdot bezmaksas avīzes, kas kropļo konkurenci un nekritiski slavina vietvaru paveikto. Savukārt daļai pašvaldībām šajā jautājumā bija pretējs viedoklis, ka tām ir jāsaglabā iespējas izdot informatīvus izdevumus.

Pašlaik Saeimā otrajā lasījumā ir atbalstīti grozījumi, kas paredz, ka pašvaldības līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz pieteikums Uzņēmumu reģistram par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.