Menu
 

Atklāts Ķekavas novada Jaunu ideju centrs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ķekavas novada pašvaldība Foto - Ķekavas novada pašvaldība

7.novembra vakarā Ķekavā svinīgi tika atklāta modernā Ķekavas novada Jaunu ideju centra ēka, kas gaumīgi apvieno mūsdienīgos dizaina risinājumus ar vēsturisko vecā Doles pagasta un tiesu nama saimniecības ēkas senatnīgās sienas mūrējumu.

Kā informēja pašvaldībā, šajā ēkā mājvieta būs Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra jauniešiem, izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālistiem, šeit kopīgas idejas arī varēs radīt uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas un interešu grupas, izmantojot kopstrādes telpas piedāvātās iespējas.   

Tāpat šīs mājas skaistā  lielā zāle ar senatnīgo akmens mūri nākotnē būs brīnišķīga vieta arī dažādu izstāžu un pasākumu rīkošanai.  Savukārt ēkas pagrabstāvā izveidota audio un video apmācību telpa atbilstoši šīs jomas specifiskajām tehniskajām prasībām, kā arī ģērbtuves un dušas sportistiem, kas trenēsies blakus esošajā Ķekavas sporta laukumā, kā arī būs publiskās labierīcības telpas, kas būs pieejamas ikvienam parka apmeklētājam, tostarp cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Ēka atrodas skaistā vietā – pašā Ķekavas centrā, Ķekavas parka un upītes ielokā, un tā estētiski sader ar 1896. gadā celto veco Doles pagasta un tiesu namu (vēlāk arī bijušās Ķekavas sākumskolas māju) ar sarkanajiem ķieģeļiem, tādējādi veidojot vienotu ansambli. Jaunu ideju centra kopējā platība ir 668 kvadrātmetri, un  tā būvniecība tika uzsākta  2018. gada pavasarī.

Jaunu ideju centra ēkas metu konkursā uzvarēja pazīstamā arhitekta Jura Pogas ideja. Un ar šo objektu viņa mākslinieciskais rokraksts būs skatāms arī Ķekavā. J.Pogas piedāvāto ēkas skici attīstīja būvprojekta izskatā SIA “Pašvaldību ekonomiskās attīstības fonds”, kas piešķīra ēkai tādu estētisko vizuālo veidolu, kādu  šobrīd ikviens var redzēt un novērtēt.  Savukārt Jaunu idejas centra būvniecība tika uzticēta SIA “Balsts R”.

“Jaunu ideju centra mājas viens no elegantākajiem risinājumiem ir vecā Doles pagasta un tiesu nama saimniecības ēkas akmens mūru saglabāšana un integrēšana mūsdienīgajā telpā.  Un šobrīd pat nevarētu iedomāties, ka kādreiz šajā saimniecības ēkā ilgstoši bijis malkas šķūnis un stikla taras pieņemšanas punkts,” atzīmē pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.