Menu
 

Sabiedriskajā apspriešanā par Ķekavas novada teritorijas daļas pievienošanu Olainē zema aktivitāte

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - olaine.lv Ilustrācija - olaine.lv

Publiskajā apspriešanā par administratīvo teritoriju robežu grozīšanu starp Olaines novada pašvaldību un Ķekavas novada pašvaldību Olaines novadā aktivitāte ir zema, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Nataļja Tropkina.

Otrdien notikušajā publiskās apspriešanas sapulcē piedalījušies vien divi iedzīvotāji.

Savukārt kopumā apspriešanā saņemti vairāku desmitu iedzīvotāju jautājumi un komentāri, un lielākoties interesenti bijuši tieši kaimiņu - Ķekavas - novada iedzīvotāji. Pēc Tropkinas teiktā, Ķekavas novada Plakanciema un Mellupu iedzīvotāji, ņemot vērā ģeogrāfisko izvietojumu un pārvietošanās iespējas, vairāk atbalsta pievienošanu Olaines novadam, bet Dzērumu iedzīvotāji pret izmaiņām ir skeptiskāki.

Pašvaldības pārstāve pauda, ka Olaines novada iedzīvotāju atsaucība sabiedriskajā apspriešanā ir zema, jo vietējie, acīmredzot, jūtas droši par novada teritorijas saglabāšanu, turklāt pārmaiņas viņu ikdienu ievērojami neietekmēs.

Jau vēstīts, ka Olaines novadā noslēdzas publiskā apspriešana par administratīvo teritoriju robežu grozīšanu starp Olaines novada pašvaldību un Ķekavas novada pašvaldību, Olaines novadam pievienojot daļu Ķekavas novada teritorijas.

Robeža plānota pa Misas upi, tai skaitā no Ķekavas novada atdalot Mellupu, Plakanciema un Dzērumu ciemu, kā arī Ķekavas novada daļu ārpus ciemu teritorijas līdz Misas upei. Kopumā, lai Olaines novads būtu ģeogrāfiski vienots, tam plānots pievienot aptuveni 5000 hektāru.

Olaines novada pašvaldībā uzsver, ka galvenie izaicinājumi, pievienojot jaunas teritorijas, būs skolēnu nokļūšana izglītības iestādēs, kas būs jānodrošina pašvaldībai. Tāpat būs nepieciešams risināt jautājumus par pirmsskolas izglītības iestāžu rindām, ģimenes ārsta pakalpojuma nodrošināšanu tuvāk dzīvesvietai, sociālo pakalpojumu pieejamību. Nepieciešams domāt arī par meliorācijas sistēmas, pašvaldības ceļu, piebraucamo ceļu uzturēšanu, sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstību un bērnu laukumu un atpūtas vietu labiekārtošanu.

Īstenojot pašvaldību reformu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija rosina grozīt abu novadu teritorijas. Proti, lai izveidotu ģeogrāfiski vienotu Olaines novada teritoriju, daļa Ķekavas novada jāpievieno Olainei.

Ķekavas novadu ieplānots apvienot ar Baldones novadu. Savukārt Olaines novadu reforma neskars.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.