Menu
 

Pašvaldība rosina izveidot vēl divus ekspresvilciena reisus Siguldā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

Lai veicinātu Siguldas novada iedzīvotāju mobilitāti un rosinātu novadniekus izmantot videi draudzīgus pārvietošanās veidus, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics nosūtījis vēstuli Satiksmes ministrijai un AS “Pasažieru vilciens” ar lūgumu izveidot vēl divus ekspresvilciena reisus maršrutā Cēsis–Rīga–Cēsis, kas kursētu no rīta un vakarā, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētājs nosūtītajā vēstulē aicina satiksmes ministru Tāli Linkaitu un AS “Pasažieru vilciens” ekspertus izvērtēt satiksmes plūsmas dalīšanu ekspresvilciena reisa maršrutos Cēsis–Rīga–Cēsis, atbalstot siguldiešu iniciatīvu papildu reisa ieviešanai maršrutā no rīta 45 līdz 60 minūtes vēlāk kā esošais reiss, savukārt mājās uz Siguldu atgriezties ar papildu ekspresvilciena reisu par stundu vēlāk.

 “Vilciens Siguldā jau izsenis bijis stratēģiski nozīmīgs transporta veids, veicinot pilsētas ekonomisko un tūrisma attīstību. Mēs Siguldas dzelzceļa staciju esam izveidojuši par multimodālu pārvietošanās punktu, veicinot ilgtspējīgu domāšanu un attīstot tūrismu un vilkmi uz Siguldu. Novadnieki to ir pierādījuši, arvien vairāk izvēloties braukt ar vilcienu,” citēts Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

“Domājot par videi draudzīgu pārvietošanos un ērtībām netērēt laiku sastrēgumos vai nemaksāt par automašīnas novietošanu pārpildītajās galvaspilsētas autostāvvietās, ekspresvilciena reiss dod iespēju ik dienu galapunktu sasniegt par 25 minūtēm ātrāk un ikdienā ietaupīt izlietoto naudu. Un ir tikai godīgi, ka ekspresreisu skaits pieaug un tiek pielāgots arī tiem, kas darbu sāk un beidz vēlāk. Novadnieki varētu pavadīt savus bērnus uz bērnudārzu un skolu, nesteidzoties uz vilcienu, kas atiet par stundu ātrāk nekā viņiem būtu vajadzīgs, bet vakaros atgriezties mājās vēlāk vai ietaupīt ceļā pavadīto laiku. Šobrīd jau esošā ekspresvilciena reisa piepildījums liek domāt, ka jaunizveidotie reisi arī tiks piepildīti.”

Decembrī ekspresvilciena reisu Cēsis–Rīga–Cēsis pagarinās līdz Valmierai, kā rezultātā tiks veicināta starpnovadu iedzīvotāju, darbspēka un studentu kustība. Tomēr pasažieru skaita palielināšanās iezīmēs vēl lielāku nepieciešamību pēc papildreisa, jo Siguldas novada iedzīvotājiem būs lielāka varbūtība netikt sēdvietās, un vilciens kopumā būs pārpildīts.

Patlaban ekspresvilciena reiss maršrutā Cēsis–Rīga–Cēsis darbdienu rītos no Siguldas atiet plkst. 7.38, bet pēcpusdienās no Rīgas uz Cēsīm – plkst. 17.30, Siguldā iebraucot plkst. 18.16. Pasažieri ceļā no un uz Rīgu pavada ievērojami īsāku laiku – 47 minūtes (ja iekāpj vai izkāpj Zemitānos – 38 minūtes). Kopš ekspresvilciena maršruts ir atklāts, tam ir krietni palielinājies ne tikai pasažieru skaits, bet ir papildināts arī vagonu skaits.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.