Menu
 

Iecavas novadā iedzīvotājus aptaujā par iespēju apvienoties ar Baldones novadu

  • Autors:  LETA
Foto - facebook.com/iecavasnovads Foto - facebook.com/iecavasnovads

Līdz 1.decembrim Iecavas novada pašvaldība internetā izsludinājusi aptauju par iespēju pašvaldību pievienot Baldones, nevis Bauskas novadam.

Deputāti šonedēļ domes sēdē pieņēmuši lēmumu neatbalstīt likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums", kas paredz Iecavas novada pievienošanu Bauskas novadam.

Taču vietvara arī lēmusi noskaidrot sabiedrības viedokli, vai domei vajadzētu izvērtēt iespēju veidot jaunu novadu kopā ar Baldones novada pašvaldību. Tiek norādīts, ka dome atbalsta Iecavas novada administratīvās teritorijas saglabāšanu, taču, "ņemot vērā pēdējo dienu notikumus un esošo situāciju administratīvi teritoriālās reformas jautājumā, Iecavas novada dome uzskata par nepieciešamu meklēt alternatīvu risinājumu".

Ar "pēdējo dienu notikumiem" domē saprot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) pausto tikšanās laikā ar Ikšķiles novada iedzīvotājiem, ka novads nevar pastāvēt kā atsevišķa administratīva vienība.

Iecavas novada pašvaldības publiskotajā aptaujā iedzīvotāji var izteikt viedokli par to, kur - Iecavā vai Baldonē - varētu būt "alternatīvā novada" administratīvais centrs.

Jau vēstīts, ka, noslēdzoties publiskajai apspriešanai Iecavas novadā par administratīvi teritoriālo reformu, secināts, ka lielākā daļa no 1293 iedzīvotājiem, kas izteikuši savu viedokli, nevēlas novada pievienošanu citai teritorijai.

Apspriešanā saņemtas 1328 atbildes, taču 35 atzītas par nederīgām, jo vairākas anketas bija aizpildījušas personas, kas nav deklarētas Iecavas novadā, ir nepilngadīgas vai atbildi bija sniegušas vairākas reizes. Tāpēc apkopots 1293 iedzīvotāju viedoklis.

Apspriešanā secināts, ka Iecavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu atbalsta 1260 jeb vairāk nekā 97% aptaujas dalībnieku.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Iecavas novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Vecumnieku un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bausku. Tomēr Iecavas novada dome uzskata, ka, jo lielāka ir pašvaldība, jo mazāka ir iespēja kvalitatīvi un cilvēkiem pietuvināti īstenot likumā noteiktās pašvaldības autonomās funkcijas.

1 komentārs

  • Kaspars
    Kaspars Ceturtdiena, 28 Novembris 2019 14:08 Komentāra saite

    Nav jēgas ar Baldoni,jābūt pašiem par sevi..un nekādā gadījumā ar Bausku..kas tai Bauskā,kas nebūtu Iecavā..tikai vid,vsaa un pasu daļa..nekas vairāk..

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.