Menu
 

Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieka amatā ievēlēts Mariss Martinsons

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ikšķiles novada pašvaldība Foto - Ikšķiles novada pašvaldība

Ikšķiles novada pašvaldības domes ārkārtas sēde 4.decembrī sākās ar deputātes Zanes Bēķes paziņojumu par deputāta pilnvaru izbeigšanu pirms termiņa. Pašvaldībā pavēstīja, ka Z.Bēķe savu lēmumu pamato ar pieaugošo slodzi un daudziem sabiedriskiem pienākumiem dažādos izglītības un skolu projektos.

Kā informēja Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Irīna Vāvere, nākamie no Latvijas Zemnieku savienības secīgi ievēlētie deputāti 2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās  Rūdolfs Peslaks un Jānis Rudzītis ir  atteikušies no piedāvājuma kļūt par deputātiem. Saskaņā ar Vēlēšanu komisijas lēmumu domes priekšsēdētājs ticis informēts par nākamo no šīs partijas saraksta Ikšķiles novadā ievēlēto personu – Marisu Martinsonu. Domes priekšsēdētājs uzrunājis M. Martinsonu, kurš devis savu piekrišanu kļūt par deputātu.

Ņemot vērā Ikšķiles novada pašvaldības Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājas ziņojumu un to, ka M. Martinsons akceptējis stāšanos Ikšķiles novada pašvaldības domes deputāta amatā, un likuma “Par pašvaldībām” 38. panta otrās daļas 1. punktu, kas nosaka, ka pašvaldības domes deputāts nedrīkst ieņemt izpilddirektora amatu, dome lēma M. Martinsonu atbrīvot no Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektora amata.

Ņemot vērā, ka M. Martinsons stājās Ikšķiles novada pašvaldības domes deputāta amatā un pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” 21. panta pirmās daļas 10. punktu, 50. pantu un 55. panta pirmo daļu, M. Martinsons tika ievēlēts  Sociālo jautājumu un Izglītības, kultūras un sporta komiteju sastāvā.

Sēdes turpinājumā tika lemts par novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka Česlava Batņas atbrīvošanu no amata pienākumiem – saņemts Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka Č. Batņas iesniegumus, ar kuru Č.Batņa darījis zināmu, ka atkāpjas no Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka amata.

No deputātu vidus tika izvirzīti divi kandidāti uz domes priekšsēdētāja amatu – Mariss Martinsons un Juris Saratovs. Abiem izvirzītajiem kandidātiem tika uzdoti jautājumiem par viņu redzējumiem saistībā ar Ikšķiles vidusskolas attīstību, kultūras, sporta un sociālo jomu tālāko darbību novadā. No deputātiem izdalītajām 15 vēlēšanu zīmēm visas tika atzītas par derīgām un balsošanas rezultātā par J. Saratovu nobalsoja 5 deputāti, par M. Martinsonu 10 deputāti, līdz ar to par Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts Mariss Martinsons.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.