Menu
 

Pie Baltās kāpas Saulkrastos atklās koka pastaigu laipu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Saulkrastu novada pašvaldība Foto - Saulkrastu novada pašvaldība

Sestdien, 7. decembrī, plkst. 12.00 Saulkrastos notiks pastaigu laipas atklāšana. Laipas sākums atrodas pie Baltās kāpas, un tā stiepjas līdz Bērzu ielai, nodrošinot pastaigu 240 m garumā. Laipas sākuma punktā izveidota koka platforma un mulčēts celiņš. Projekta ietvaros Saulkrastu novada teritorijā uzstādīti arī četri informatīvie stendi un sešas jaunas norādes.

Pašvaldībā pavēstīja, ka laipas atklāšanā paredzēts pulcēties uz koka platformas, kur kopā ar Saulkrastu novada domes priekšsēdētāju tiks pārgriezta sarkanā lente, kā arī būs iespēja baudīt gardo “Bemberu” kliņģeri, lai pēc tam dotos pastaigā pa jaunizbūvēto laipu.

Uz laipas atklāšanu aicināti visi aktīvās atpūtas cienītāji un dabas draugi, kam svarīga ne tikai iespēja pavadīt laiku pie dabas, bet arī kam rūp dabas   aizsardzība. Izbūvējot laipu, apmeklētāji tiek novirzīti pa konkrētu trajektoriju, tādējādi mazinot antropogēno slodzi uz krasta kāpu un aizsargājot biotopus.

Laipas izbūve tika veikta Latvijas-Igaunijas pārrobežu projekta “Hiking route along the Baltic sea coastline in Latvia-Estonia” (Proj.Nr. Est-Lat22) ietvaros.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.