Menu
 

Baldones novada mērs no amata atstādinājis vietējā ūdenssaimniecības uzņēmuma valdi

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - siabuks.lv Ilustrācija - siabuks.lv

Baldones novada priekšsēdētājs Raimonds Audzers (V) no amata ir atstādinājis pašvaldības ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pārraugošā uzņēmuma SIA "BŪKS" valdes locekli Sergeju Kirilovu, aģentūru LETA informēja pašvaldības deputāte Viola Āboltiņa (LZP).

Pēc Āboltiņas vārdiem, lēmums esot pieņemts vienpersoniski un esot paralizējis uzņēmuma darbu, jo domes vadītājs neesot iecēlis aizstājēju. Kirilovs bija vienīgais uzņēmuma valdes loceklis un viņu amatā iecēla dome. Tomēr par viņa atstādināšanu pašvaldība nav lēmusi. Pēc Āboltiņas teiktā, Audzers par savu lēmumu nevienu neesot informējis un arī neesot paskaidrojis tā iemeslus.

Āboltiņa norādīja, ka par radušos situāciju domniekus informējuši paši uzņēmuma darbinieki, norādot, ka bez valdes locekļa pienākumu izpildītāja uzņēmuma darbs esot paralizēts. Darbinieki vēstulē deputātiem esot norādījuši, ka kopš 9.decembra spēku ir zaudējušas visas darbiniekiem izdotās pilnvaras, kas nozīmējot, ne neviens darbinieks darba vajadzībām nedrīkstot iegādāties ne degvielu, ne materiālus.

Tāpat esot apturēta korespondences, līgumu, rēķinu, pavadzīmju un citu ar uzņēmuma saimniecisko darbību dokumentu sagatavošana un parakstīšana, tostarp, 12 projektu vadība. Uzņēmums vairs nevarot pārstāvēt tā intereses nevienā valsts un pašvaldību iestādē, tostarp, tiesās ar jau celtajām prasībām. Tāpat esot apturēti visi plānotie remontdarbi un rēķinu sagatavošana iedzīvotājiem un juridiskām personām neesot iespējama.

Pēc Āboltiņas teiktā, "BŪKS" ir vienīgais uzņēmums Baldones novadā, kas sniedz iedzīvotājiem ūdensapgādes, kanalizācijas un apkures pakalpojumus.

Audzers aģentūrai LETA apstiprināja, ka Kirilovu ir atstādinājis, pamatojot to ar "uzticības zaudēšanu", sīkākus paskaidrojumus gan nesniedzot.

Pēc Audzera teiktā, viņš kā kapitāldaļu turētājs bija tiesīgs pieņemt šādu lēmumu un par to nebija jālemj visai domei. Viņš norādīja, ka Kirilova vietā tiks iecelts pagaidu valdes loceklis, taču, kad tas varētu notikt, konkrēti neminēja.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka uzņēmums 100% pieder Baldones domei un izveidots 1996.gadā. Tā vienīgais valdes loceklis bija Kirilovs. 2018.gadā uzņēmums strādājis ar 412 858 eiro apgrozījumu un 57 236 eiro zaudējumiem.

1 komentārs

  • Olga
    Olga Trešdiena, 11 Decembris 2019 09:30 Komentāra saite

    Kirilovs? Tas pats, kas bija Olainē?
    Tad nepārsteidz...

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.