Menu
 

Autotransporta direkcija: Visticamāk, daļa pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo transportlīdzekli tiek veikti nelegāli

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Taksometru vadītāju reģistrā iekļauts daudz vairāk šoferu nekā izsniegtas licences kartītes transportlīdzekļiem, kas liek domāt, ka daļa pārvadājumu tiek nodrošināti nelegāli, aģentūrai LETA pauda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš. 

Viņš stāstīja, ka kopš pagājušā gada, kad Autotransporta direkcija uzsāka vieglo automobiļu, tajā skaitā taksometru, vadītāju reģistrēšanu, Taksometru vadītāju reģistrā jau ir reģistrēts vairāk nekā 6400 šoferu. 

"Attiecīgajā reģistrā reģistrēto autovadītāju skaits ir liels, bet licences kartīšu, kas tiek izsniegtas uz katru vieglo automobili, ar ko tiek nodrošināti pasažieru komercpārvadājumi, ir aptuveni 40 reizes mazāk, un tas liecina, ka daļa pasažieru pārvadājumu varētu tikt veikti nelegāli," pauda Godiņš.

Viņš norādīja, ka, lai mazinātu ēnu ekonomiku un veidotu pasažieru pārvadājumu nozari caurspīdīgāku, direkcija turpmāk reģistrēs tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojumu sniedzējus.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.