Menu
 

IZM rosina sporta bāzēm "Fischer Slēpošanas centrs" un "Siguldas pilsētas trase" piešķirt nacionālās sporta bāzes statusu Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Foto - facebook.com/fischersleposanascentrs Foto - facebook.com/fischersleposanascentrs

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina sporta bāzēm "Fischer Slēpošanas centrs" un "Siguldas pilsētas trase" piešķirt nacionālās sporta bāzes statusu, liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais rīkojuma projekts.

Rīkojuma projektā IZM skaidro, ka, piešķirot abām sporta bāzēm nacionālās sporta bāzes statusu, tiks veicināta nacionālo sporta bāzu attīstība un radīti apstākļi Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sporta sacensībās, kā arī starptautisku sporta sacensību norisei Latvijā.

Abas sporta bāzes atrodas SIA "Siguldas Sporta serviss" valdījumā, kurai tādas tiesības ir piešķirtas ar 2008.gada deleģēšanas līgumu, kas noslēgts starp "Siguldas Sporta servisu" un Siguldas novada pašvaldību.

Projektā norādīts, ka "Siguldas Sporta serviss" pērnā gada 22.maijā iesniegusi ministrijā iesniegumu par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu un dokumentus, kas apliecina abu sporta bāžu atbilstību nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanas nosacījumiem.

"Fischer Slēpošanas centrs" ir distanču slēpošanas bāze, kas atrodas Siguldā, Puķu ielā 4, un Siguldas novada pašvaldība ir 100% kapitāldaļu turētāja SIA "Siguldas Sporta serviss", tai skaitā tās sporta bāzei. Sporta bāze sastāv no zemes vienības 37,508 hektāru platībā un divām būvēm.

IZM apgalvo, ka šī sporta bāze ir Austrumeiropā pirmā mākslīgi saldētā distanču slēpošanas trase, kas ziemā apmeklētājiem piedāvā apgaismotu mākslīgo distanču slēpošanas trasi 1,25 kilometru garumā. Dabīgos sniega apstākļos trasi iespējams izveidot pat līdz deviņiem kilometriem.

Sporta bāzes servisa ēkā pieejama inventāra noma, slēpju apkopes serviss, ģērbtuves, dušas un sauna. Bezsniega apstākļos apmeklētājiem pieejams 1,25 kilometrus garš asfaltēts aplis, kas īpaši piemērots rollerslēpotājiem un skrituļslidotājiem, bet arī skriešanai, nūjošanai un velobraukšanai. Servisa ēkā pieejama rollerslēpju, skrituļslidu, elkoņu un ceļgalu aizsargu, ķiveru, kā arī nūjošanas nūju noma.

Savukārt "Siguldas pilsētas trase" ir kalnu slēpošanas bāze, kuru veido trošu ceļu iekārta un zemes vienība, kas atrodas Siguldā, Peldu ielā 1. Sporta bāzē ir kalns ar Starptautiskās slēpošanas federācijas atzīšanas sertifikātā norādītajiem parametriem - starts 106 metri, finišs 16 metri, vertikālais slīpums 90 metri, turpretī kopējais garums ir 327 metri.

Tāpat rīkojuma projektā norādīts, ka saskaņā ar biedrības "Latvijas Slēpošanas federācija" un Sporta bāzes pārstāvju sniegto informāciju, trase ir vienīgā kalnu slēpošanas trase Latvijas teritorijā, kas ir piemērota pasaules un Eiropas čempionātu posmu un kvalifikācijas sacensību rīkošanai.

IZM skaidroja, ka saņemot nacionālās sporta bāzes statusu īpašniekam ir pienākums nodrošināt, ka tās darbība un tehniskais stāvoklis atbilst normatīvo aktu prasībām. Tāpat ministrijā informēja, ka nacionālās sporta bāzes un zemi to uzturēšanai ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek.

Par nacionālās sporta bāzes statusa piešķiršanu abām sporta bāzēm vēl jālemj valdībai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.