Menu
 

Muceniekos no janvāra par siltumu būs jāmaksā par 14,7% mazāk

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ar lēmumu uzdevusi SIA “Ciemats” siltumenerģijas tarifus gala lietotājiem piemērot atbilstoši aktuālajai dabasgāzes cenai tirgū. Tā rezultātā Ropažu novada Muceniekos no 1. janvāra par siltumu ir jāmaksā par 14,7% jeb 8,98 EUR/MWh mazāk – 52,19 EUR/MWh (bez PVN).

“Lietotājiem Muceniekos siltumenerģijas tarifs mainīsies katru mēnesī atbilstoši tam, kāda būs aktuālā dabasgāzes cena tirgū konkrētajā mēnesī. Tas saistīts ar to, ka SIA “Ciemats” ir noslēdzis jaunu dabasgāzes piegādes līgumu, kas paredz, ka dabasgāzes cena mainās katru mēnesi atbilstoši tirgus situācijai,” skaidro Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska. “Šis ir viens no elastības mehānismiem, ko siltumapgādes komersanti var izmantot, lai nodrošinātu regulēto pakalpojumu cenu tiešu sasaisti ar kurināmā tirgus tendencēm.”

Vienlaikus SPRK ar lēmumu uzdeva SIA “Ciemats” informēt lietotājus par aktuālo siltumenerģijas tarifu, kāds tiks piemērots lietotājiem konkrētajā mēnesī. Šai informācijai lietotāji ir aicināti sekot līdzi SIA “Ciemats”, SPRK un Ropažu novada pašvaldības mājaslapā.

Iesniegumu un citu nepieciešamo informāciju par siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu piemērošanas kārtību SIA “Ciemats” iesniedza SPRK 2019. gada 17. decembrī. SPRK, izvērtējot SIA “Ciemats” iesniegto pamatojumu, secināja, ka komersants iesniedzis visu nepieciešamo informāciju atbilstoši SPRK metodikai. Ja mainās tarifu ietekmējošie faktori, SPRK var noteikt citu tarifu piemērošanas kārtību un atcelt šo lēmumu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.