Menu
 

ZM vērsusies tiesā pret Saulkrastu novada domi par ministrijas pārstāvja neapstiprināšanu Skultes ostas valdē

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Zemkopības ministrija (ZM) vērsusies Administratīvajā tiesā pret Saulkrastu novada domi par ministrijas pārstāvja neapstiprināšanu Skultes ostas valdē, informēja ministrijā.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) 2019.gada 3.maijā saskaņā ar "Likumā par ostām" noteikto darbam Skultes ostas valdē norīkoja ministrijas pārstāvi, zemkopības ministra ārštata padomnieku zivsaimniecības jautājumos, ilggadējo Saulkrastu domes priekšsēdētāju Ervīnu Grāvīti (VL-TB/LNNK). Taču Saulkrastu novada dome, kam kā Skultes ostas valdes izveidotājai saskaņā ar likumu Zemkopības ministrijas pārstāvis ostas valdē bija jāiekļauj, to līdz pat šim brīdim nav izdarījusi.

"Likuma regulējums ostu valdes izveidošanai skaidri nosaka valsts, pašvaldības un ostā strādājošo uzņēmumu pārstāvju skaitlisko sadalījumu ostas valdē, un pašvaldībai nav pamata konkrētu ministra norīkotu pārstāvi neapstiprināt. Jau teju veselu gadu Saulkrastu novada dome ir meklējusi dažādus attaisnojumus, kādēļ likuma normu prettiesiski ignorēt. Šāda klaja likuma neievērošana met ēnu pār pašvaldības spēju nodrošināt normatīvo aktu ievērošanu pēc būtības," uzsvēra zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts.

ZM norāda, ka uz pašvaldības pienākumu nodrošināt ostas valdi pilnā sastāvā ir norādījusi arī Tieslietu ministrija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Līdz šim VARAM ministrs Juris Pūce (AP) ir atturējies atstādināt no amata Saulkrastu novada domes priekšsēdētāju Normundu Līci par likuma normas nepildīšanu.

Zemkopības ministra biroja vadītājs uzsvēra, ka valstij ar pašvaldību būtu jāsadarbojas, nevis jātiesājas. Tomēr Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja Normunda Līča rīcība, pēc viņa sacītā, prettiesiski nevirzot jautājumu par ZM pārstāvja atkārtotu apstiprināšanu, neskatoties uz iepriekšējo negatīvo balsojumu, liecina, ka Normunds Līcis, iespējams, apzināti vilcina jautājuma izskatīšanu.

Pēc Eglīta teiktā, Saulkrastu novada domei ZM ieskatā nav tiesību ministrijas norīkoto pārstāvi ostas valdē noraidīt. Līdz ar to ilgstoši ostā nav pārstāvēta ZM, kas savā atbildības jomā pēc būtības pārstāv visas sabiedrības intereses, ko Saulkrastu novada dome apzināti ignorē.

"Ministrija jau ir vairākkārt un ilgstoši aicinājusi domi sadarboties un rīkoties atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, pašvaldība vēl joprojām atsakās ievērot likumu. Līdz ar to mums diemžēl nav citas iespējas kā tiesāties ar pašvaldību un lūgt tiesai uzlikt par pienākumu Saulkrastu novada domei apstiprināt Skultes ostas valdē ZM norīkoto pārstāvi," norādīja Eglīts. 

Zemkopības ministrija uzsver ministrijas pārstāvja nozīmi pašvaldības ostas valdē, kas valsts intereses ostā pārstāv savā atbildībā esošajās lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības jomās, līdzīgi kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ekonomikas ministrija un Satiksmes ministrija savās nozaru politikas jomās. 

LETA jau pērn februārī vēstīja, ka darbu Skultes ostas valdē zaudējis ZM Zivsaimniecības departamenta direktora vietnieks Ričards Derkačs.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Grāvītis Saulkrastu pašvaldību vadīja no 2005. gada līdz 2018. gadam, kad novada deputāti nobalsoja par viņa atlaišanu. Līdz ar novada mēra amatu Grāvītis zaudēja Skultes ostas valdes priekšsēdētāja amatu. Iepriekš Grāvītis bijis Skultes ostas pārvaldnieks. Kā liecina informācija nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK mājaslapā, Grāvītis ir apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valdes loceklis.

Likuma par ostām nodaļā par mazajām ostām teikts, ka ostu valdi izveido attiecīgās pašvaldības dome ne vairāk kā 10 locekļu sastāvā, iekļaujot tajā valdes priekšsēdētāju - pašvaldības amatpersonu, pa vienai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, ZM un Satiksmes ministrijas amatpersonai, kuru norīko attiecīgais ministrs, kā arī vienādās proporcijās pašvaldības deputātus un ostā funkcionējošo komercsabiedrību pārstāvjus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.