Menu
 

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija sāks sarunas ar Rīgas reģiona pašvaldībām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija uz sēdi piektdien, 24.janvārī, aicinājusi Rīgas reģiona pašvaldību vadītājus. Piektdien uz parlamentu aicināti pašvaldību vadītāji vai viņu pārstāvji no Rīgas un Jūrmalas, kā arī Ādažu, Babītes, Baldones, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu, Sējas un Stopiņu novadiem, informēja Saeimas preses dienests. 

“Komisija, skatot pašvaldību reformas likumprojektu, turpmāko darbu veltīs pielikuma sagatavošanai ar jaunizveidojamajām novadu pašvaldībām. Paredzēts, ka jaunās teritorijas noteiks Saeima, tādēļ rītdien uzsāksim sarunas ar pašvaldībām – plānojam uzklausīt pašvaldību viedokļus par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta pielikumu, kā arī apspriest pašvaldību priekšlikumus, kas skar to līdzšinējās administratīvās teritorijas”, pirms sēdes paudis komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs.

Pašvaldību reforma paredzēta, lai līdz 2021.gadam izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, teikts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta anotācijā.

Likumprojekts paredz līdz 2021.gada pašvaldību vēlēšanām līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā izveidot 39 pašvaldības.

1 komentārs

  • XXL
    XXL Piektdiena, 24 Janvāris 2020 10:42 Komentāra saite

    Lai izdodas likvidēt to ZZS izveidoto murgu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.