Menu
 

Jūrmalā piešķirs līdzfinansējumu kultūras pieminekļu atjaunošanai Jomas ielā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Jūrmalas pilsētas pašvaldība Foto - Jūrmalas pilsētas pašvaldība

Jūrmalas pašvaldība izsludinājusi konkursu līdzfinansējuma saņemšanai publiski pieejamu kultūras pieminekļu atjaunošanai, kuri atrodas Jomas ielā. Pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu atjaunošanai var saņemt arī publiskām ēkām citviet pilsētā, kur tiek organizēti pašvaldības atbalstīti kultūras un sabiedrības integrācijas pasākumi un kuros nenotiek saimnieciska darbība.

Jomas iela, kas prioritāri ir paredzēta gājējiem, atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā, kur vairākām ēkām ir noteikts kultūras pieminekļa statuss. Kā skaidro pašvaldībā, lai sakārtotu vēsturiskās ēkas Jomas ielā, līdzfinansējums tiek piešķirts kultūras pieminekļu, kuri ir publiski pieejami un atrodas posmā no Ātrās ielas līdz Turaidas ielai, ēku fasāžu, jumta, logu un dekoratīvo būvelementu atjaunošanai. Maksimālais līdzfinansējums vienam projektam ir 15 000 eiro, līdzfinansējuma apjoms ir līdz 50% no kopējām projekta izmaksām.

Otra kultūras pieminekļu grupa, kam paredzēts pašvaldības līdzfinansējums, ir publiski pieejamas ēkas, kur nenotiek saimnieciska darbība un kur tiek organizēti pašvaldības atbalstīti kultūras un sabiedrības integrācijas pasākumi, tostarp kulta celtnes, dievnami u.tml.

Pašvaldības līdzfinansējums vienam projektam ir līdz 90% no projekta kopējām izmaksām, ja veicamo darbu izmaksas ir līdz 10 000 eiro. Ja tās pārsniedz 10 000 eiro, līdzfinansējuma apmērs ir līdz 9000 eiro, pieskaitot 50% no summas, kas pārsniedz 10 000 eiro, bet ne vairāk kā 15 000 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.