Menu
 

Vidrižu un Skultes iedzīvotāji sanāksmēs nav atbalstījuši abu pagastu pievienošanai Saulkrastiem

  • Autors:  LETA
Karte - saulkrasti.lv Karte - saulkrasti.lv

Vidrižu un Skultes iedzīvotāji sanāksmēs, kas notika pirmdien un otrdien, nepauda atbalstu abu pagastu pievienošanai jaunveidojamajam Saulkrastu novadam, uzsver novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Kamala.

Kamala stāstīja, ka bez Limbažu novada pašvaldības pārstāvjiem abās sanāksmēs piedalījās Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (LRA) un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK pārstāvji, tajā skaitā Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK). Sanāksmēs abi prezentēja savu priekšlikumu par Saulkrastu novada izveidi, solot abos šajos pagastos attīstību un ekonomisko izaugsmi, bet "bez konkrētiem faktiem un priekšlikumiem, uz ko arī iedzīvotāji abās sanāksmēs norādīja", piebilda Kamala.

Viņa norādīja, ka iedzīvotāju sanāksmē Vidrižu iedzīvotāji vienbalsīgi lēmuši, ka vēlas palikt Limbažu novadā, jo ar Saulkrastu novadu viņus nekas nesaistot. Limbažos esot pieejami visi pakalpojumi, gan pašvaldības, gan valsts iestādēs. Uz Limbažiem, atšķirībā no Saulkrastiem, regulāri kursē sabiedriskais transports, bērni var nokļūt uz pulciņiem un atgriezties mājās. Pašvaldība nodrošina bezmaksas peldētapmācību bērniem un transportu uz Limbažu peldbaseinu, Saulkrastos nekā tāda neesot.

Tas pats attiecoties arī uz vidējās izglītības iestādēm - tās skolēni apmeklējot vai nu Limbažos vai Krimuldas novadā. Tika norādīts, ka valsts nozīmes ceļš, kas ved uz Saulkrastiem, ir kritiskā stāvoklī. Kamala skaidroja, ka iedzīvotāji interesējās, kāds pēc reformas, ja viņus pievienos Saulkrastu novadam, būs tās ekonomiskais pienesums, attīstības vīzija un ieguvums, taču atbildes uz šiem jautājumiem neesot saņemtas.

"Kopējais viedoklis bija, ka esam attīstīties spējīgs, spēcīgs novads un iedzīvotāji vēlas turpināt iesāktos darbus. Ja reformas mērķis ir veidot spēcīgas un lielas pašvaldības, kādēļ tiek darīts pretējais, mēģinot Limbažu novadu vājināt," teica Kamala.

Arī Skultes pagastā vairums sanākušo iedzīvotāju esot vēlējušies palikt pie Limbažu novada, lai arī daļa tomēr izteica viedokli, ka labprātāk vēlētos būt pie Saulkrastiem. Iedzīvotājus satraucot jautājums, kas notiks ar lauksaimniecisko ražošanu, jo Saulkrastiem šādas teritorijas līdz šim neesot bijušas.

"Arī solot jaunas darbavietas un industriālās zonas attīstību, netika saņemta atbilde, cik un kādās jomās darbavietas būs. Bija jautājumi, kādēļ Saulkrastu novada dome nevēlas būt pie Ādažiem, uz ko nacionālās apvienības pārstāvji un Līcis norādīja, ka lielāka attīstība būs, ja Vidzemes piekrastē būs trīs attīstības centri," par sanāksmē runāto vēstīja Kamala.

Iedzīvotājiem aktuāls bijis sabiedriskā transporta jautājums, ceļu stāvoklis un ūdenssaimniecības pakalpojumi.

Pēc Kamalas vārdiem, abās sanāksmēs vairākkārt esot izskanēja viedoklis, ka varbūt Saulkrasti jāpievieno pie Limbažu novada, ja reiz viņi vēlas Skulti un Vidrižus.

LETA jau ziņoja, ka trešdien plkst.17 Saulkrastu kultūras centrā notiks konsultācijas par Saulkrastu novada izveidi, pret ko piketēs Limbažu novada iedzīvotāji.

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija 28.janvārī, izskatot likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums" otrajam lasījumam, konceptuāli atbalstīja iespēju izveidot atsevišķu Saulkrastu novadu un uzdeva Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) kopā ar komisijas locekļiem veikt konsultācijas ar iesaistītajām pašvaldībām par atsevišķa Saulkrastu novada izveidi, iekļaujot tajā Saulkrastu pilsētu, Saulkrastu pagastu, Sējas novadu, Krimuldas novada Lēdurgas pagastu, Limbažu novada Vidrižu pagastu un Skultes pagastu.

Limbažu novada pašvaldība aicina Limbažu novada iedzīvotājus, uzņēmējus un lauksaimniekus šodien no plkst.16 līdz 18 pievienoties piketam pie Saulkrastu kultūras centra, Atpūtas ielā 1b, Zvejniekciemā un iestāties pret Vidrižu pagasta un Skultes pagasta pievienošanu Saulkrastu novadam. 

Pašvaldība organizēs transportu trijos maršrutos, lai iedzīvotāji varētu nokļūt uz piketu.

Kā vēstīts, Limbažu novada domes sēdē pieņemts lēmums kategoriski noraidīt ieceri Skultes un Vidrižu pagastus pievienot Saulkrastu novadam, pieļaujot arī iespēju par šādām izmaiņām vērsties Satversmes tiesā. 

Sākotnēja VARAM iecere paredzēja Limbažu novadu veidot, iekļaujot tajā Alojas un Salacgrīvas novadu, savukārt Saulkrastu novads kopā ar Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Saulkrastu, Sējas novadu apvienotos Ādažu novadā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.