Menu
 

Jaunmārupē sākta rotaļu laukuma izbūve bērniem no 6 līdz 16 gadu vecumam

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto un vizualizācija - Mārupes novada pašvaldība Foto un vizualizācija - Mārupes novada pašvaldība

Februārī uzsākts aktīvs darbs pie rotaļu laukuma izbūves bērniem no 6 līdz 16 gadu vecumam Jaunmārupes dabas parka piegulošajā teritorijā blakus ūdenstilpnei “Pavasari” , informē Mārupes novada Pašvaldības īpašumu pārvalde, kas ikdienā organizē un uzrauga pašvaldības infrastruktūras objektu būvniecību un apsaimniekošanu.

2019.gada jūlijā Jaunmārupē tika atklāts lielākais un modernākais bērnu rotaļu laukums Mārupes novadā. Rotaļu laukums ar nosaukumu “Ūdensrozes” bērniem vecumā no 1 līdz 6 gadiem izveidots Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas projekta ietvaros, īstenojot projekta 1. un 3.kārtu. Savukārt šogad plānots īstenot Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas projekta 2.kārtu, izbūvējot rotaļu laukumu vecākiem bērniem.

Izstrādātā projekta 2. kārtas risinājumi ietver funkcionāli izmantojamu jaunu teritorijas zonējumu – rotaļu laukumu bērniem no 6 līdz 16 gadiem,  gājēju ietvju izbūvi, apgaismojumu, koku, krūmu un ziemciešu stādījumus, mūsdienīgus un kvalitatīvus labiekārtojuma elementus, kas iekļaujas kopējā teritorijā, veidojot harmonisku vides noskaņu un identitātes piederību. Paredzēta esošā reljefa un ainavu veidojošo koku saglabāšana.

Rotaļu laukuma centrālais rotaļu elements būs piramīda, no kuras varēs vērot visu parka ainavu, ja uzrāpsies tā smailē. Visa laukuma teritorija tiks dalīta zonās, kuras paredzētas dažādām vecuma grupām un aktivitātēm – ielu vingrošanas zona, kāpelējamā zona, ūdens zona (šūpošanās elementi, nojumes, slidkalniņi, alas, kopējie rotaļu kompleksi, karuseļi, dinamiskie un rotējošie elementi, rāpšanās tīkli). Rotaļu laukuma segums paredzēts no dažādas krāsas ūdens caurlaidīga gumijas materiāla. Paredzēts laukums ar asfalta segumu radošiem brīžiem, kur bērni varēs izpaust savas mākslinieciskās prasmes izmantojot līdzi paņemtos krītiņus.

Novada pašvaldībā vēsta arī, ka rotaļu laukuma zonā paredzētas betona bruģakmens ietves, kas savienos laukumu ar apkārtējo teritoriju – ar stāvlaukumu, parka zonu un gājēju ietvēm starp abiem dīķiem un Neriņas upi. Laukumu pa perimetru ierobežos apstādījumi, centrālajā laukumā, kur nogāze ir slīpāka, paredzēts nožogojums.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.