Menu
 

Pērn tūristu skaits Siguldas novadā pieaudzis par 15% Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pērn Siguldas novada tūristu mītnēs apkalpoti 61 537 viesi, kas ir par 15% vairāk nekā 2018.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija.

Pašvaldībā skaidro, ka tūristu skaita pieaugums Siguldas novadā tiek veicināts sadarbībā ar vairākām tūrisma aģentūrām, kā arī piedaloties Latvijas un ārvalstu tūrisma izstādēs. Lai iepazīstinātu plašāku auditoriju ar Siguldas novada tūrisma piedāvājumu, 2019.gadā novadā uzņemtas 42 tūrisma operatoru un mediju vizītes.

Nozīmīga loma tūrisma jomas izaugsmei ir viesmīlības nozares uzņēmējiem, kuri piesaista tūristus ar jauniem un inovatīviem tūrisma un aktivitāšu piedāvājumiem.

Analizējot statistikas datus, viesu pavadīto nakšu skaits Siguldas novada tūrisma mītnēs pieaudzis par 9% un sasniedzis 89 169 naktis. Vidējais uzturēšanās ilgums - 1,4 naktis. Ārvalstu nakšņotāju tirgus pērn kopējā Siguldas novada tūristu mītņu apjomā veido 59%. Siguldā pērn 17,6% no kopējā viesu skaita ieradās no Vācijas, 8% no Igaunijas, 5,9% no Krievijas, bet 3,8% - Lietuvas. 

Rekordlielus rādītājus atkārtoti sasnieguši viesi no Dienvidkorejas ar 3,1% tūristiem no kopējā viesu skaita. Lielu tirgus daļu ieņem arī tūristi no Lielbritānijas, Nīderlandes, Spānijas, Francijas un Šveices. Vislielākais gultasvietu noslogojums viesnīcās bijis jūnijā, jūlijā un augustā.

2019.gadā Siguldas novads ar 1,9% ieņem ceturto vietu uzņemto ārvalstu viesu tirgus daļā Latvijā pēc Rīgas, Jūrmalas un Liepājas.

Uzņemto tūristu skaits Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā "Gūtmaņala" pērn palielinājies par 68%, sasniedzot 140 000 atzīmi. Savukārt Ausekļa ielas Tūrisma informācijas centrs uzņēmis par 22% vairāk tūristu nekā pērn, apkalpojot turpat 28 000 viesu. Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs pērn uzņēmis 236 ekskursijas gan gida pavadībā, gan individuāli, piedāvājot ieejas biļetes apskates objektos. Livonijas ordeņa Siguldas pils apmeklētāju skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir pieaudzis par 16%, uzņemot turpat 89 000 viesus.

Pašvaldībā uzsver, ka, ņemot vērā to, ka šajā gadā apmeklētājiem tiks atvērta pārbūvētā un restaurētā Siguldas Jaunā pils, paredzams, ka tūristu skaita pieaugums saglabāsies arī nākamajā gadā par spīti tam, ka koronavīrusa "Covid-19" dēļ šajā gadā tūrisma nozarē visticamāk būs vērojams kritums.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.