Menu
 

Siguldā atklāta jaunizveidotā mūžizglītības iniciatīva "Lielo ģimnāzija"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

Siguldā 4. martā atklāta Siguldas Valsts ģimnāzijas paspārnē jaunizveidotā mūžizglītības iniciatīva “Lielo ģimnāzija”, kas, veicinot personības izaugsmi, piedāvās plašu izglītības un pieredzes apmaiņas programmu Siguldas novada iedzīvotājiem.

Kā vēsta pašvaldībā, viena no nozīmīgākajām “Lielo ģimnāzijas” pamata idejām ir dalīšanās ar pieredzi un zināšanām ar saviem novada iedzīvotājiem, tāpēc ar pieredzes stāstiem iniciatīvas autori aicinās dalīties ne tikai ekspertus un pasniedzējus, bet arī novadniekus – vecākus, uzņēmējus un visus citus, kuru devums varētu būt noderīgs novada attīstībā.

“Mūžizglītība ir viens no vislielākajiem izglītības izaicinājumiem ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Turklāt nosaukums “Lielo ģimnāzija” ļoti labi raksturo mūsu idejas dažādību, uzskata “Lielo ģimnāzijas” idejas autors – Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns. “Pirmkārt, šajā nosaukumā mēs varam ietilpināt visu, ko uzskatām par svarīgu dzīves un mācību gaitā! Proti, šī ir ģimnāzija lieliem darbiem, lielām idejām un lielām pieredzēm. Otrkārt, cilvēkam ir svarīgi mācīties visu mūžu, neatkarīgi no tā, cik tev gadu, tāpēc Siguldas Valsts ģimnāzija kļūst par zinību gūšanas mājvietu arī lielajiem. Mēs, pieaugušie, dzīvojam, strādājam un arī mācāmies kopā.”

Atklājot lekciju ciklu, ar sava dzīves gājuma pieredzi dalījās pasākumu un TV raidījumu vadītājs, komunikācijas pasniedzējs Valdis Melderis lekcijā “Ceļā – atziņas par mūžizglītību”. “Vai tiešām laime var notikt tikai tad, ja kalendārā tam ir paredzēta vieta? Vai visērtākais stāvoklis, lai attaisnotu savu rīcību vai nerīkošanos, ir depresīvs ciniķis?” Ar šīm un citām vērtīgām atziņām atklāšanas pasākumā ikvienu iepazīstināja V. Melderis un atgādināja, ka tieši izaicinājumi un uzdrīkstēšanās ir tās lietas, kas maina dzīvi.

Arī turpmāk “Lielo ģimnāzijā” ar iedvesmas stāstiem, lekcijām, semināriem un dažādiem kursiem viesosies vairākas Latvijā pazīstamas personības un dažādu jomu pārstāvji, tostarp sertificēts treneris, koučs, konsultants Mārtiņš Martinsons ar lekciju “Efektīvu cilvēku 7 paradumi”, Siguldas Sporta centra uztura speciāliste Anita Baumane, Kristīna Inga Rostoka un Dita Aizupe seminārā “Veselīgs uzturs”. Siguldas Valsts ģimnāzijas pedagogi sadarbībā ar ekonomistu, uzņēmēju Jāni Ošleju piedāvās apgūt kursus “Vecāka–bērna uzņēmējdarbības programma”.

Siguldas novada pašvaldībā norāda, ka patlaban visi lekciju cikli pieejami bez maksas, iepriekš reģistrējoties . Savukārt profesionālās pilnveides izglītības iespējas plānotas arī par maksu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.