Menu
 

Noraida rosinājumu administratīvos novadus pārdēvēt par apriņķiem

  • Autors:  LETA
Foto - Saeimas administrācija Foto - Saeimas administrācija

Saeimas vairākums ceturtdien noraidīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) rosinājumu administratīvos novadus pārdēvēt par apriņķiem.

Vēl paredzēts skatīt arī citus VL-TB/LNNK un deputāta Viktora Valaiņa (ZZS) priekšlikumus saistībā ar vārda "apriņķis" izmantošanu.

Deputāte Ilze Indriksone (VL-TB/LNNK) debatēs norādīja, ka Brīvības pieminekļa trīs zvaigznes simbolizē Latvijas kultūrvēsturiskos novadus. Savukārt Latvija ir iedalīta administratīvajos novados, tāpēc lai "nesabāztu vienā maisā" šīs saturiski atšķirīgās nozīmes, administratīvos novadus nepieciešams nodēvēt par apriņķiem.

Tomēr deputāte Vita Anda Tērauda (AP) norādīja, ka Valsts valodas centrs skaidrojis, ka priekšlikums neatbilst terminoloģijas veidošanas tradīcijām un esot pretrunā ar līdzšinējo vēstures un valodas tradīciju. Šī vārda izmaiņas prasītu sešu miljonu eiro izdevumus, kā arī uzliktu administratīvu un finansiālu slogu uzņēmējdarbībai saistībā ar adrešu maiņu, pauda deputāte. Tērauda norādīja, ka Ministru kabinets ir aprēķinājis, ka, atbalstot šo priekšlikumu, būtu jāveic izmaiņas ap 100 likumos, ap 400 Ministru kabineta noteikumos un 19 informatīvajās sistēmās. 

Kā ziņots, šodien Saeimā tiek skatīt ATR likumprojekts, kurš cita starpā paredz 119 pašvaldību vietā izveidot 40 pašvaldības.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.