Menu
 

Pēc darbinieka ģimenes locekļa kontakta ar Covid-19 slimnieku uz laiku slēdz Baldones bērnudārzu

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ņemot vērā, ka Baldones pirmsskolas izglītības iestādē "Vāverīte" nodarbinātas personas ģimenes loceklis ir bijis tiešā saskarsmē ar laboratoriski apstiprinātu Covid-19 pacientu, līdz aprīlim bērnudārzs slēgts, taču no 23.marta tajā darbosies dežūrgrupa, aģentūrai LETA apliecināja Baldones novada domes izpilddirektore Tatjana Tihoņenko.

Viņa klāstīja, ka informācija par kontaktu saņemta trešdien, un izdots rīkojums par iestādes slēgšanu. Vadītājai uzdots darīt visu iespējamo, lai cilvēki, kuri ir bijuši saskarsmē ar iespējamo inficēto personu, maksimāli ievērotu valstī noteikto pašizolēšanos, kā arī organizēt bērnudārza telpu dezinfekcijas pasākumus.

Tinoņenko stāstīja, ka ir sazinājusies ar Slimību profilakses un kontroles centru, kur apliecināts, ka pēc dezinfekcijas telpas būs drošas un, konkrētajam cilvēkam ievērojot pašizolēšanos, bērni nav apdraudēti. Konkrētais darbinieks nodarbināts administrācijā, un lielākoties komunicējis ar kolēģiem administrācijā.

Ņemot vērā, ka vecāki pauduši neapmierinātību par "Vāverītes" slēgšanu, pēc dezinfekcijas pasākumu veikšanas, 23.martā, tajā sāks darbu dežūrgrupa. Izpilddirektore gan atzina, ka šonedēļ apmeklējums bija krasi sarucis, un no aptuveni 250 bērniem trešdien to apmeklējuši vien daži desmiti.

Pedagogiem, kas netiks nodarbināti, tiks piedāvāts atvaļinājums vai iespēja gatavot mācību materiālus, taču šo jautājumu risinās iestādes vadība. 

Tihoņenko aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem pret sevi un sabiedrību, jo zināmi gadījumi, kad vietējie nav pašizolējušies, lai gan atgriezušies no Covid-19 skartajām valstīm.

Kā ziņots, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Papildus sestdien notikušajā Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē ir nolemts, ka no šī gada 16.marta pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Tāpat tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.