Menu
 

"Latvijas autoceļu uzturētājs" Rīgas reģionā grants autoceļu greiderēšanu veicis 1406 km garumā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Latvijas autoceļu uzturētājs Foto - Latvijas autoceļu uzturētājs

Lai uzlabotu satiksmes drošību un braukšanas apstākļus ceļu lietotājiem, visā valsts teritorijā VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) grants autoceļiem ir veicis iesēdumu un bedru remontu 111 145 m3 apjomā, kā arī greiderēšanas darbus 31 616 km garumā.

Šogad grants autoceļiem greiderēšana Kurzemes reģionā veikta 6772 km, Zemgales reģionā 6088 km, Vidzemes reģionā 11 489 km, Latgales reģionā 5861 km un Rīgas reģionā 1406 km garumā, informēja uzņēmumā.

Savukārt  iesēdumu un bedru remonts Kurzemes reģionā 19 448 m3, Zemgales reģionā 29 662 m3, Vidzemes reģionā 32 761 m3, Latgales reģionā 16 111 m3 un Rīgas reģionā 13 163 mapjomā.

Greiderēšanas darbus uz grants autoceļiem visefektīvāk ir veikt, kad ceļu segumam ir optimāls mitrums – tas ir pietiekami apžuvis un nav pārāk sauss. LAU regulāri apseko valsts autoceļus un, ja tiek konstatēti grants autoceļu seguma defekti, tiek plānots veikt ikdienas uzturēšanas darbus.

Jāņem vērā, ka autoceļa segumam pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās, kā arī smagā autotransporta kustības rezultātā veidojas bedres un iesēdumi. LAU aicina autovadītājus izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Autoceļu uzturēšanas darbiem – tajā skaitā greiderēšanas darbiem – tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē, kā arī aplikācijā “Waze”, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.