Menu
 

Jūrmalas pašvaldības policija atzīmē 30.gadadienu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Artis Veigurs Foto - Artis Veigurs

Marta beigās Jūrmalas pašvaldības policija atzīmē trīsdesmito gadadienu. Jūrmalas pašvaldības policija kā Jūrmalas municipālā policija dibināta 1990.gada 29.martā, un tā ir senākā pilsētas policija Latvijā. Pašvaldības policija izaugusi no septiņiem kārtības sargiem toreiz līdz vairāk nekā 100 darbiniekiem šodien, vēsta Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Jūrmalas vietējās policijas struktūrvienība trīsdesmit gadu laikā augusi skaitliski, profesionāli un arī tehniskā nodrošinājuma ziņā, bet pašvaldības policijas galvenais uzdevums paliek nemainīgs – darbs sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā pilsētas un iedzīvotāju labā. No 2004.gada pašvaldības policija nodrošina diennakts dežūrdaļas darbu, veic patrulēšanu pilsētā, no 2008.gada sāka darboties ūdens patruļas dienests, kas rūpējās par sabiedrisko kārtību sporta un izklaides pasākumos uz ūdens Lielupē, nodrošinot kontroli pār atpūtas kuģu satiksmi iekšējos ūdeņos.

2012.gadā pašvaldības policijai pievienots Glābšanas dienests, kas uzrauga atpūtnieku drošību Jūrmalas oficiālajās peldvietās un daļēji pārņēmis arī ūdens patruļas dienesta uzdevumus.

Šobrīd Jūrmalas pašvaldības policijā strādā 115 darbinieki, tostarp policijas darbinieki dežūrdienestā, inspektori astoņos policijas iecirkņos pilsētā un nepilngadīgo lietu inspektori, kā arī 36 inspektori – glābēji, kas vasaras sezonā nodrošina Glābšanas dienesta darbību septiņās glābšanas stacijās Jūrmalas peldvietās.

2019.gadā Jūrmalas pašvaldības policijas dežūrdaļā saņemti un apkalpoti 4697 iedzīvotāju izsaukumi. Glābšanas dienesta darbinieki, nodrošinot kārtību septiņās glābšanas stacijās Jūrmalas peldvietās, 2019. gadā pludmalē reģistrējuši 533 notikumus – 114 personām sniegta medicīniskā palīdzība, atrasti 70 pludmalē pazuduši bērni un krastā nogādāti 67 peldētāji, kuri bija aizpeldējuši aiz bojām.

Nodrošinot zivju resursu saglabāšanas pienākumus, dienesta darbinieki Jūrmalas ūdenstilpēs izņēmuši nelikumīgus zvejas rīkus – tīklus 80 m garumā, 11 murdus un 23 bezsaimnieka ūdas.

Šobrīd, valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā, Jūrmalas pašvaldības policija strādā ciešā sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, Valsts policijas Jūrmalas iecirkni, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un citām atbildīgajām institūcijām. Pastiprināta uzmanība tiek pievērsta izvirzīto nosacījumu kontrolei un uzraudzībai, kas saistīti ar pulcēšanās ierobežojumiem, pašvaldības policijas redzeslokā ir arī piesardzības pasākumu ievērošana bērnu rotaļu laukumos un pludmalē, kas tiek pastiprināti monitorēti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.