Menu
 

Siguldas novada pašvaldība piešķir atbalstu 80 eiro apmērā krīzes skartajām ģimenēm

 • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Lai pašvaldības iedzīvotāji saņemtu atbalstu krīzes situācijā vai palīdzību īslaicīgu problēmu risināšanā, pašvaldība saskaņā ar saistošajiem noteikumiem piešķir pabalstu 80 eiro apmērā vienai personai pamatvajadzību nodrošināšanai.

Novada domē atgādina, ka krīzes situācijā palīdzību var saņemt ne tikai trūcīgie un maznodrošinātie novadnieki, bet arī tie, kuri nonākuši īslaicīgās grūtībās, piemēram:

- ja persona zaudējusi ienākumus ārkārtējās situācijas laikā, piemēram, atrodoties bezalgas atvaļinājumā, personai piešķirts bezdarbnieka statuss, bet vēl nav saņemts bezdarbnieka pabalsts, kā arī citas personas, kas zaudējušas ienākuma avotu;
- ja ģimenei vai personai, kura atrodas pašizolācijā, ir radušies papildu neplānoti izdevumi;
- ja ģimene atrodas vai ir atradusies karantīnā un tai nav iztikas līdzekļu, kā arī citos gadījumos.

Pabalsts krīzes situācijā uz laiku līdz trim mēnešiem tiek piešķirts:

- 80 eiro personai un 80 eiro katrai apgādībā esošai personai, ja ģimenē viena darbspējīga persona ir zaudējusi ienākumus;
- 80 eiro katram ģimenes loceklim, ja visas ģimenē esošās darbspējīgās personas ir zaudējušas ienākumus.

Atbalsts krīzes situācijā pieejams pēc personas iesnieguma, kā arī situāciju pamatojošu dokumentu saņemšanas Sociālajā dienestā un katrs gadījums tiek izskatīts individuāli.

31.martā Ministru kabineta sēdē tika nolemts, ka valsts piešķirto mērķdotāciju skolēnu ēdināšanā varēs izlietot 1., 2., 3. un 4. klašu skolēniem, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm. Savukārt, ja visi līdzekļi šim mērķim nebūs izlietoti, tos varēs atvēlēt arī 5., 6., 7., 8. un 9. klašu skolēniem, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

Valdība noteikusi, ka pašvaldībai būs tiesības noteikt piemērotāko ēdiena nodrošināšanas veidu – brīvpusdienu piegāde bērniem mājās, pārtikas pakas bērna ģimenei, zupas virtuves pakalpojumi vai cits ēdiena piegādes veida risinājums. Siguldas novada pašvaldība tuvākajā laikā informēs par pieņemto lēmumu ēdināšanas jautājuma risināšanā.

Siguldas novada pašvaldības, Sociālā dienesta un Bāriņtiesas speciālisti aicina iesaistīties sabiedrību palīdzības nodrošināšanā, ja līdzcilvēkiem klājas grūti, kā arī informēt par vientuļiem senioriem, novārtā atstātiem bērniem vai ikvienu, kas nonācis grūtībās, jo, sadarbojoties visām iesaistītajām pusēm un rīkojoties atbildīgi, mums izdosies ierobežot vīrusa izplatību un atgriezties ierastajā ikdienā.

2 komentāri

 • Artūrs
  Artūrs Trešdiena, 01 Aprīlis 2020 18:03 Komentāra saite

  smieklīgi - pabalsts 80 eiro - tādi pabalsti Eiropa nav....jāmaksā iztikas minimums valstī....un vēl jāsadarbojas... nenemšu pa vēlti, jo esmu CILVĒKS

 • Sandris
  Sandris Ceturtdiena, 02 Aprīlis 2020 17:13 Komentāra saite

  Artūr, priecāties vajag,ka grūtā brīdī vismaz kāds,kaut neliels, atbalsts tiek sniegts.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.