Menu
 

Carnikavas novada dome lemj par ēdināšanas pabalstu bērniem ārkārtējās situācijas laikā

  • Autors:  Carnikava.lv
Foto - carnikava.lv Foto - carnikava.lv

Carnikavas novada dome ārkārtas sēdē 3. aprīlī lēma valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā piešķirt vecākiem pabalstu bērnu ēdināšanai.

Pabalstu varēs saņemt par:
- Carnikavas novadā deklarētajiem bērniem, kas apgūst pamatizglītību posmā no 1. līdz 9. klasei jebkurā mācību iestādē;
- Carnikavas novadā deklarētajiem daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri ārkārtējā situācijā neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi.

Šīs izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos “Par sociālās palīdzības pabalstiem Carnikavas novadā” stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kur tās iesniegtas jau piektdien, lūdzot izskatīt un apstiprināt steidzamības kārtā.

Pirmsskolas izglītības līmenī daudzbērnu ģimene par katru darbdienu un katru bērnu, ja bērns/-i ārkārtējās situācijas laikā neapmeklē bērnudārzu, varēs saņemt pabalstu ēdināšanai 2,45 eiro dienā.

Pamatizglītības posmā vecāki varēs saņemt par katru darba dienu, par katru bērnu:
- 1,42 eiro – 1-4. klases skolēniem;
- 1,51 eiro – 5-9. klases skolēniem.

Pabalstu piešķirs neatkarīgi no tā, vai bērns mācās Carnikavas pamatskolā, vai kādā citā izglītības iestādē, galvenais – bērnam jābūt deklarētam Carnikavas novadā.

Jāpiebilst, ka trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem jau tagad ir iespēja saņemt bezmaksas zupu, un, stājoties spēkā šiem noteikumiem, daudzbērnu ģimenes varēs izvēlēties starp pabalsta saņemšanu ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanai uz bankas kontu vai arī turpināt saņemt Zupas virtuves pakalpojumu. Jāuzsver, ka pirmsskolas izglītības posmā pabalstu var saņemt tikai daudzbērnu ģimeņu bērnu vecāki.

Lai saņemtu pabalstu, vecākiem obligāti jāvēršas Carnikavas novada domē ar iesniegumu, kurā jānorāda bērna/-u personas dati, vecāka personas dati un bankas konta numurs, uz kuru pārskaitīt pabalstu.

Iesniegumu, kurā iekļauti augstākminētie dati, var rakstīt brīvā formā, adresējot Carnikavas novada sociālajam dienestam.

Iesniegumu var iesniegt vairākos veidos:
- ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu var sūtīt uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;
- izmantojot valsts un pašvaldību pakalpojumu portāla Latvija.lv pakalpojumu “Iesniegums iestādei”;
- iesniegumu papīra formātā var sūtīt pa pastu uz Carnikavas novada domes sociālo dienestu (Stacijas iela 5, Carnikava, LV-2163) vai iesniegt, izmantojot pie domes ēkas ieejas Stacijas ielā 5 speciāli dokumentu iesniegšanai Covid-19 krīzes laikā izvietoto pastkastīti.

Tāpat dome lēma personām, kas sasniegušas pensijas vecumu, kuru ienākumi iztikas līdzekļu deklarācijā nepārsniedz 150 eiro un kurām ir piešķirts maznodrošinātas personas statuss, par pašvaldības līdzekļiem iegādāties 200 eiro vērtas veselības apdrošināšanas polises. Šis lēmums attiecas arī uz personām, kurām ir noteikta 1. vai 2. grupas invaliditāte, kuru ienākumi iztikas līdzekļu deklarācijā nepārsniedz 150 eiro un kurām ir piešķirts maznodrošinātas personas statuss.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.