Menu
 

Siguldā izveidots devītais šķiroto atkritumu pazemes nodošanas punkts

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - jumis.lv Foto - jumis.lv

Rūpējoties par vides ilgtspējas saglabāšanu Siguldas novadā, vides apsaimniekošanas uzņēmums Siguldas pilsētas SIA "Jumis" Siguldā atklāj jau devīto šķiroto atkritumu pazemes nodošanas punktu. Tas atrodas Leona Paegles ielā 6b un tajā divos atsevišķi izbūvētos pazemes konteineros ikviens Siguldas novada iedzīvotājs bez maksas var ievietot sašķirotos plastmasas, papīra, metāla iepakojumus un stikla taru, vēsta “Eco Baltia grupa”.

Jaunizveidotie pazemes konteineri ir daļa no atkritumu šķirošanas viedpunkta, kas būs pirmais šāda veida projekts Latvijā. Jau šobrīd pazemes konteineros novadnieki aicināti ievietot sašķirotās dzērienu stikla pudeles un burkas, kā arī plastmasas, papīra, metāla iepakojumu, piemēram, PET pudeles, šampūnu, dušas želeju un citas līdzīga veida pudeles, plastikāta maisus, kartona un papīra kastītes, metāla bundžas un sausu makulatūru.

Pirms izmešanas nododamajam materiālam jābūt pēc iespējas tīram no ēdienu un dzērienu paliekām, kā arī saplacinātam. Publisko šķirošanas konteineru izvešana tiek nodrošināta bez maksas.

Plānots, ka viss atkritumu šķirošanas viedpunkts tiks atklāts šā gada otrajā pusē. Tajā visi interesenti varēs turpināt bez maksas nodot sašķiroto iepakojumu, savukārt Leona Paegles ielas kvartāla iedzīvotājiem papildus būs pieejami arī speciāli preskonteineri sadzīves un bioloģiski noārdāmo atkritumu nodošanai. Tādējādi iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja norēķināties tikai par individuāli nodoto nešķiroto un bioloģisko atkritumu apjomu.

Vienlaikus "Jumis" aicina iedzīvotājus, atbilstoši šā brīža situācijai valstī saistībā ar Covid-19 risku mazināšanu, vēl arvien būt atbildīgiem un ievērot īpašu piesardzību, izmetot atkritumus. Šķiroto atkritumu konteineros neizmest salvetes, dvieļus un kabatlakatiņus un citus sadzīves atkritumus, kā arī pēc atkritumu iznešanas rūpīgi nomazgāt rokas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.