Menu
 

Siguldas 1. pamatskolā uzsākta rekonstrukcijas darbu noslēdzošā kārta

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

Siguldas 1. pamatskolā turpinās 2018. gadā uzsāktie rekonstrukcijas darbi, kuri tiek veikti trīs kārtās, pilnībā pārbūvējot un pielāgojot ēku mācību procesa veiksmīgai nodrošināšanai. Kā vēsta Siguldas novada pašvaldība, laikā, kad valstī izsludināta ārkārtējā situācija koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ un noteiktie ierobežojumi paredz skolēniem mācības nodrošināt attālināti, skolā savlaicīgāk uzsākta rekonstrukcijas darbu noslēdzošā kārta, kuras laikā tiks veikta ēkas fasādes un jumta siltināšana, otrā un trešā stāva pārbūve, kā arī labiekārtota skolas teritorija.

Trešās kārtas būvdarbu izmaksas ir 2,1 miljons eiro; darbus plānots noslēgt šā gada augustā. Ņemot vērā, ka šobrīd nav prognozējams, kā attīstīsies valstī noteiktā ārkārtējā situācija, būvniecības darbu izpildes grafikā iespējamas izmaiņas un tie var tikt pārtraukti uz laiku, ja ēkā atgriezīsies un uzturēsies skolēni.

Šobrīd norisinās skolas fasādes darbi un 3. stāva atjaunošana, izbūvējot ķīmijas-bioloģijas kabinetu, fizikas kabinetu, informātikas klases un citas telpas. Tuvākajā laikā plānots uzsākt arī 2. stāva pārbūvi, izveidojot mūsdienīgu dabaszinību klasi un bibliotēkas bloku. Izmaiņas skars arī skolas administrācijas telpas. Savukārt, labiekārtojot skolas teritoriju, paredzēts izbūvēt autostāvlaukumu, tāpat tiks veikta teritorijas bruģēšana un apzaļumošana. Trešās kārtas rekonstrukcijas darbus veic SIA “WCS”, bet būvuzraudzību nodrošina SIA “Warss+”.

Siguldas 1. pamatskolas rekonstrukcijas darbi norisinās trīs kārtās, lai iespējami mazāk traucētu skolēnu mācību procesu. 1. kārtas remontdarbu laikā 1. stāvā izbūvētas divas jaunas klases un veikti remontdarbi pagrabstāvā. Savukārt 2. kārtas remontdarbu laikā norisinājās fasādes siltināšanas, kā arī pagrabstāva un 1.stāva iekštelpu remontdarbi, tostarp virtuves un ēdnīcas bloka pārbūve, jaunu klašu telpu un labierīcību izbūve, skolas telpas pielāgojot arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Visā ēkā veikta logu nomaiņa, kā arī iekšpagalma kāpņu atjaunošana, elektromontāžas darbi, kā arī apkures, ventilācijas un vājstrāvu sistēmas pārbūve.

Siguldas 1. pamatskolas rekonstrukcijas darbu kopējās izmaksas ir vairāk nekā 4,2 miljoni eiro. Būvniecības izmaksas tiek līdzfinansētas Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta ietvaros.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.