Menu
 

Ķekavas novadā modernizē videokameras pašvaldības izglītības iestādēs

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.facebook.com/KekavasNovads Foto: www.facebook.com/KekavasNovads

Ķekavas novada pašvaldība šobrīd turpina darbu pie videonovērošanas kameru modernizēšanas Ķekavas novada izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot gan drošību šajā iestādē un tās teritorijā, gan ilgtermiņā mazinot pašvaldības izdevumus par apsardzes pakalpojumiem.

Kā stāsta pašvaldības Administratīvās pārvaldes informācijas tehnoloģiju speciālisti, šobrīd tiek uzstādītās vairāk nekā 10 jaunas digitālās videokameras bērnudārzam “Ieviņa”, ar kurām būs iespēja uzmanīt gan ēkas ieejas durvis, gan tās apkārtni. Tas paaugstinās gan bērnu, gan bērnudārza darbinieku un apmeklētāju drošību. Identiski darbi tiks veikti arī Pļavniekkalna sākumskolā. Pērn jaunas digitālās videonovērošanas kameras tika uzstādītas Baložos bērnudārzā “Avotiņš”. Modernās videokameras būs iespējams saslēgt vienotā sistēmā, nepieciešamības gadījumā ļaujot pie kameru attēliem piekļūt arī Reģionālajai pašvaldības policijai (RPP).

Šīs ir pirmās izglītības iestādes, kur tiek pilnībā modernizēta videonovērošanas sistēma, un pakāpeniski pašvaldības budžeta iespēju robežās tas tiks veikts visās pašvaldības skolās un bērnudārzos. Kā pirmās tika izvēlētas iepriekšminētās izglītības iestādes, kur bija nepieciešams būtiski racionalizēt esošo apsardzes pakalpojumu izdevumus, norāda pašvaldībā. Tāpat arī RPP, lai paaugstinātu Ķekavas novada iedzīvotāju drošības līmeni, arī šogad turpina darbu pie videonovērošanas sistēmas pilnveidošanas, īpašu uzmanību veltot Ķekavas pagasta teritorijai.

Kā stāsta RPP priekšnieks Māris Bomiņš, sabiedriskās kārtības un iedzīvotāju drošības uzlabošanas nolūkos jau pagājušā gadā Baložu pilsētā un Daugmales pagastā tika uzstādītas vairāk nekā 40 jaunas modernas digitālās videonovērošanas kameras. Un šogad videokameru sistēma tiks modernizēta arī Ķekavas pagastā, akcentējot blīvi apdzīvoto Ķekavas centru.

Videokameras ar augstu izšķirtspēju, plašu skatu leņķi un kustību noteikšanu, kuras paver daudz plašākas iespējas pārkāpumu fiksēšanai, novēršanai un attēla apstrādei, tiek uzstādītas sabiedriski nozīmīgās vietās, īpaši uzmanību pievēršot, piemēram, grūti kontrolējamām un publiskām vietām, izglītības iestādēm, atpūtas vietām un rotaļlaukumiem. Arī videonovērošanas programma ļauj policijai vienkopus redzēt visus videoierakstus, tos apkopot un veikt datu analīzi, kā arī tā spēj atlasīt ierakstus pēc uzstādītajiem tehniskajiem parametriem. Visas videokameras ir savienotas kopējā datu pārraides tīklā ar centralizētu automātiskas arhivēšanas iespēju.

RPP pērn iegādājusies arī pārvietojamo videokameru, lai varētu operatīvi reaģēt atbilstoši vajadzībām, piemēram, peldēšanas sezonā šāda kamera lieti noder peldvietās sabiedriskās kārtības nodrošināšanas nolūkos, kā arī dažādos publiskos pasākumos, kuru norises vietas var mainīties. Tāpat pārvietojamā videokamera ir noderīga tam, lai policija varētu fiksēt pārkāpumus par sadzīves atkritumu izmešanu tam nepiemērotajās vietās vai zādzību gadījumos.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.