Menu
 

Jūrmalā palielina atbalstu daudzbērnu ģimenēm ārkārtas situācijā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Jūrmalas pilsētas pašvaldība Foto: Jūrmalas pilsētas pašvaldība

23.aprīlī Jūrmalas pilsētas domes sēdē nolemts palielināt atbalstu daudzbērnu ģimenēm ārkārtas situācijas laikā. Turpmāk vairāk nekā 350 Jūrmalas daudzbērnu ģimenes ārkārtas situācijas laikā varēs saņemt pašvaldības nodrošinātās pārtikas pakas biežāk un vairāk – atbilstoši bērnu skaitam ģimenē.

Daudzbērnu ģimenēs 1.–9. klašu skolēniem pārtikas pakas vērtība tiks segta no piešķirtās valsts budžeta dotācijas. Lai nodrošinātu tādu pašu atbalstu arī tiem bērniem, kuri neietilpst valsts noteiktajā atbalsta grupā, pārtikas pakas bērniem pirmsskolas vecumā un līdz 24 gadu vecumam, kuri turpina iegūt izglītību, nodrošinās pašvaldība no sava budžeta. Pārtikas pakas vērtība tiek rēķināta 2 eiro vienam bērnam vienai mācību dienai, tas nozīmē, ka trīs bērnu ģimene mēnesī saņems pārtikas pakas aptuveni 120 eiro vērtībā, informē Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Leite.

Iepriekš, lai nodrošinātu tūlītēju palīdzību ārkārtējā situācijā, pašvaldība nodrošināja pārtikas pakas 50 eiro vērtībā daudzbērnu ģimenei, tagad tās tiks nodrošinātas katram bērnam, līdz ar to kopumā ģimene saņems daudz lielāku atbalstu un visas daudzbērnu ģimenes būs vienlīdzīgā situācijā – atbalstu saņems katrs bērns un neatkarīgi no valsts noteiktās vecuma grupas.

Tāpat kā iepriekš, ārkārtas situācijā pašvaldība turpinās nodrošināt siltu pusdienu piegādi darba dienās bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Izdevumi par skolēnu ēdināšanu no 1. līdz 9. klasei tiks segti no valsts budžeta dotācijas, savukārt tiem bērniem, kuri neietilpst šajā grupā, siltu pusdienu piegādi nodrošinās par pašvaldības līdzekļiem. Šādu atbalstu jau patlaban saņem 60 ģimenes, kurās kopumā ir vairāk nekā 120 bērnu.

Ja daudzbērnu ģimene vienlaikus atbilst arī trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusam, tā varēs izvēlēties sev piemērotāko atbalsta veidu – saņemt pārtikas pakas vai siltu pusdienu piegādi bērniem, atzīmē domes pārstāve.

Ārkārtas situācijas laikā Jūrmalas pilsētas pašvaldība nodrošina atbalstu arī citām iedzīvotāju grupām. Atbalstu pārtikas paku veidā 35 eiro apmērā var saņemt pašvaldības iedzīvotāji, kuriem ir piešķirts pašvaldības aprūpes mājās pakalpojums, kā arī tie, kuriem ir laboratoriski apstiprināta Covid-19 saslimšana vai kuri atrodas pašizolācijā un kuriem nav līdzekļu pārtikas iegādei un nav iespējas saņemt atbalstu pārtikas piegādē no ģimenes locekļiem.

Vēl 23.aprīlī domes sēdē pieņemts lēmums piešķirt pabalstu 153 eiro apmērā iedzīvotājiem, kuri ārkārtējās situācijas dēļ nonākuši krīzes situācijā un nevar nodrošināt savas pamatvajadzības. Pabalstam varēs pieteikties iedzīvotāji, kuri ārkārtējās situācijas laikā nonākuši krīzes situācijā un nevar nodrošināt savas pamatvajadzības, jo zaudējuši savu ienākumu avotu. Lai pieteiktos pabalstam, iedzīvotājiem jāvēršas Jūrmalas pilsētas Labklājības pārvaldē, rakstot e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālr. 26607439. Labklājības pārvaldē jāiesniedz argumentēts iesniegums, materiālo stāvokli apliecinoši dokumenti un dokumenti, kas apliecina krīzes situācijas faktu saistībā ar Covid-19 izplatību. Izvērtējot situāciju, pabalstu 153 eiro apmērā katram ģimenes loceklim varēs piešķirt valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā un vienu mēnesi pēc tās beigām, norāda Z.Leite.

Pieņemts arī lēmums lēmumu 50% apmērā samazināt līdzfinansējuma maksu profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvei Jūrmalas Mūzikas vidusskolā un Jūrmalas Mākslas skolā. Līdzfinansējuma maksas samazinājums attiecināms uz mācību laiku no šā gada 1.aprīļa līdz 31.maijam. Jūrmalas Mūzikas vidusskolas un Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņu vecāki tiks daļēji atbrīvoti no līdzfinansējuma maksas, izņēmums ir vecāki, kuriem saskaņā ar saistošajiem noteikumiem jau pienākas 75% vai 100% atbrīvojums no šīs maksas. Skolēnu vecākiem, kuri veikuši līdzmaksājumu par visu mācību gadu, izglītības iestādēs tiks veikts maksājuma pārrēķins. Par piemēroto atvieglojumu audzēkņu vecākus informēs izglītības iestādes.

Tāpat pieņemts lēmums samazināt nomas maksu uzņēmējiem, kuriem ir noslēgti nekustamā īpašuma vai zemes nomas līgumi ar Jūrmalas pilsētas domi. Uzņēmējiem, kas nodrošina ēdināšanas pakalpojumus pilsētas izglītības iestādēs, piemēros nomas maksas atbrīvojumu, ja ārkārtējās situācijas laikā nomātās telpas vispār netika izmantotas ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai. Ja uzņēmējs turpināja nodrošināt ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, piemēros nomas maksas samazinājumu. No nomas maksas līdz ārkārtas situācijas beigām atbrīvos arī uzņēmējus, kas Jūrmalas pilsētas pašvaldības teritorijā darbojas nozarēs, kurām saistībā ar Covid-19 izplatību ir būtiski pasliktinājusies finanšu situācija, vēsta domes pārstāve.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.