Menu
 

Pūce: Babītes novadā nekavējoties jānodrošina ūdenssaimniecības pakalpojumi atbilstoši likumam

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: LETA Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) Babītes novada domes priekšsēdētājam Andrejam Encem pieprasa nekavējoties sakārtot ūdenssaimniecības pakalpojuma nodrošināšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem, kā tas pašvaldībai norādīts arī Administratīvās rajona tiesas lēmumā. Tāpat ministrs pieprasījis sniegt paskaidrojumus par iemesliem, kāpēc joprojām netiek ievēroti Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā noteiktie pašvaldības pienākumi, informē ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Agnese Vārpiņa.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs J.Pūce: "Pašvaldībai jāstrādā iedzīvotāju interesēs un jāveic tie likumā noteiktie pienākumi, ko iedzīvotāji nevar īstenot kopīgi, tostarp jānodrošina ūdenssaimniecības pakalpojumi. Pieprasu pašvaldības vadītājam nekavējoties nodrošināt ūdenssaimniecības pakalpojumus atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Nav pieņemami, ka domes priekšsēdētājs ilgstoši nepilda ne likuma normas, ne tiesas lēmumu. Ņemot vērā šos pārkāpumus, ir jautājums, vai domes priekšsēdētājs atbilst saviem amata pienākumiem."

J.Pūce jau 2019.gada 7.februārī un atkārtoti 17.aprīlī vēstulē Babītes novada domei prasīja paskaidrojumus par ūdenssaimniecības pakalpojumu nesakārtošanu, kā arī tiesisko regulējumu ūdenssaimniecības jomā Babītes novadā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vairākkārtīgi norādījusi, ka pašvaldības vadībai jānodrošina iedzīvotāju tiesības uz šo nozīmīgo pakalpojumu Babītes novadā. VARAM jau atkārtoti konstatējusi nozīmīgus pārkāpumus Babītes novada domes darbībā, ministrijas rīcībā ir informācija, ka joprojām līgumattiecības ar visiem pakalpojumu sniedzējiem nav sakārtotas, un ūdenssaimniecības pakalpojumi nodrošināti vien daļai iedzīvotāju, vēsta A.Vārpiņa.

Tāpat ministrija vērš uzmanību, ka 2018.gada augustā tiesā iesniegta komersanta sūdzība, kuru izskatot pagājušā gadā 14. oktobrī Administratīvajā rajona tiesā pieņemts blakus lēmums, kas norāda uz Babītes novada domes atbildību likumā noteikto ūdenssaimniecības jautājumu risināšanā pašvaldības teritorijā. Lēmumu dome nav pārsūdzējusi, un tas ir stājies spēkā. Tiesas vērtējumā blakus lēmumā dotais izvērtējums norāda uz normatīvajiem aktiem neatbilstošu ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas kārtību, uz ko arī ministrija vairākkārt norādījusi Babītes novada domes priekšsēdētājam. Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 6.panta pirmā daļa noteic, ka vietējā pašvaldība organizē ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu savā administratīvajā teritorijā, skaidro ministra padomniece.

Ministrijas sarakste ar Babītes novada domi par ūdenssaimniecības pakalpojumu organizēšanu Babītes novadā, prasot pašvaldības pienākumu ievērošanu, ilgst jau vairāk nekā divus gadus. No Babītes novada iedzīvotājiem atkārtoti tiek saņemtas sūdzības par ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju rīcību, kā arī par to, ka pašvaldība neiesaistās problēmu risināšanā, neslēdz līgumu ar ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju un nenosaka maksu par šiem pakalpojumiem.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 93.panta pirmo daļu, ja domes priekšsēdētājs nepilda likumos noteiktos pienākumus, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs pēc tam, kad ir saņemts attiecīgā domes priekšsēdētāja paskaidrojums, ar motivētu rīkojumu var atstādināt viņu no amata pienākumu pildīšanas. Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 93.panta otrajai daļai domes priekšsēdētājam septiņu dienu laikā pēc tam, kad saņemts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pieprasījums, ir pienākums sniegt rakstveida paskaidrojumu par pieļautajiem Satversmes, likumu un Ministru kabineta noteikumu pārkāpumiem vai arī par tiesas sprieduma nepildīšanas iemesliem, atzīmē A.Vārpiņa.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.