Menu
 

Ikšķiles novada dome aicina Saeimas deputātus atbalstīt novada saglabāšanu

 • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - ikskile.lv Ilustrācija - ikskile.lv

Ikšķiles novada dome ir vērsusies pie Saeimas deputātiem ar aicinājumu ņemt vērā Ikšķiles novada iedzīvotāju nepārprotami pausto viedokli un administratīvi teritoriālās reformas ietvaros atbalstīt Ikšķiles novada saglabāšanu.

Domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa parakstītajā vēstulē Saeimas deputāti aicināti nepieļaut reformas “tālāko nedemokrātisko virzību šajā ekonomiski nestabilajā situācijā Latvijā un pasaulē” un aizstāvēt demokrātiskas valsts pastāvēšanu un Satversmes ievērošanu. Deputātiem tiek atgādināts, ka, stājoties amatā, viņi ir devuši svinīgo solījumu, pildīt amata pienākumus, ievērojot Satversmi un likumus.

Ikšķiles novada domes iepriekš pieņemto lēmumu par iedzīvotāju aptaujas organizēšanu atzinusi par likumīgu arī Latvijas Republikas Satversmes tiesa. Spriedumā atzīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojums par Ikšķiles novada balsojuma nolikuma apturēšanu ir neatbilstošs Latvijas Republikas Satversmes 1.pantam, tādējādi radot šaubas par Saeimai iesniegtā likumprojekta “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” sagatavošanas gaitas atbilstību Satversmei un Eiropas vietējo pašvaldības hartas 5.pantam, un izstrādāts, pārkāpjot demokrātijas un labas pārvaldības principus.

Uzrunājot deputātus, tiek aicināts pievienoties Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita jau iepriekš izteiktajam mudinājumam katram Saeimas deputātam apzināties sev uzticētos, atbildīgos tautas priekšstāvja pienākumus un pildīt tos atbilstoši Satversmes un Saeimas deputāta svinīgā solījuma prasībām, lai tādējādi stiprinātu Latvijas parlamentāro demokrātiju un sekmētu iedzīvotāju uzticēšanos likumdevējam un tā pieņemtajiem likumiem.

1 komentārs

 • Prātiņ, nāc mājās
  Prātiņ, nāc mājās Trešdiena, 27 Maijs 2020 01:06 Komentāra saite

  Vajadzētu papētīt Ikšķiles novada saimniekošanas pieredz. Tomēr viens no nedaudzajiem labas saimniekošanas piemēriem. Liekas nemaz nevajag būt lielam, lai dzīvotu pārticīgi.
  Interesanti:
  kāds ir iedīvotāju sastāvs,
  kāda ir to nodarbošanās,
  čik lielā mēŗā novads ir pašpietiekams:
  kur iedzīvotāji strādā,
  kas apgādā ar pārtiku,
  kadi ir servisa uzņēmumi.
  Pirms nolikvidē, būtu labi zināt vai nenolikvidējam nākotni. Varbūt nevis jāpalielina novadi, bet jāpamaina iedzīvotāju nodarbošanās.
  Ir jāsaprot, ka nevis uzņēmumi par katru cenu (kukuli), bet stabili, rentabli uzņēmumi ar pieklājīgām algām.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.