Menu
 

Pašvaldība nodrošinājusi 2674 pārtikas pakas Siguldas bērniem no maznodrošinātām, trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldība Foto - Siguldas novada pašvaldība

Trešdien Siguldas novadā norisinājās ceturtā pārtikas paku izdale maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu skolēniem no 1. līdz 9. klasei un tiem bērnudārza bērniem, kuri nebija pieteikušies pakai maija vidū. Kā liecina pašvaldības informācija, ceturtajā pārtikas paku izdalē tika izsniegtas 650 pārtikas pakas bērniem, kas atbilda noteiktajiem kritērijiem.

Līdz ar mācību gada noslēgšanos, noslēgusies arī pārtikas paku izdale. Kopumā pašvaldība ārkārtējās situācijas laikā ir nodrošinājusi 2674 pārtikas pakas (pirmajā pārtikas paku izdalē izsniegtas 758 pakas, otrajā – 506 pakas, trešajā – 760).

Lai nenotiktu drūzmēšanās un savstarpējs kontakts, Siguldas novada pašvaldības Sociālais dienests, saņemot pieteikumus no ģimenēm, kuras atbilda atbalsta saņemšanas kritērijiem, vienojās par laika grafiku, kādā pakas tika saņemtas. Pārtikas pakas tika dalītas trīs punktos – pie Siguldas 1. pamatskolas, pie Jaunrades centra Raiņa ielā 3, kā arī pie bērnudārza “Pasaciņa” Skolas ielā 5. Tāpat pakas tika nogādātas Mores pagastā.

Kamēr skolēni mācījās attālināti, Siguldas novada pašvaldība nodrošināja pārtikas pakas divas reizes mēnesī maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimeņu skolēniem no 1. līdz 9. klasei. Papildus tam vienu reizi mēnesī pārtikas pakas tika izsniegtas arī maznodrošināto, trūcīgo un daudzbērnu ģimenēm, kuru bērni apmeklēja gan pašvaldības, gan privāto bērnudārzu, bet ārkārtējās situācijas laikā palika mājās drošības apsvērumu dēļ.

Jau ziņots, ka pārtikas pakas veidoja SIA “Vectēvs” no Latvijas ražotāju produktiem 20 eiro vērtībā par katru pārtikas paku katram bērnam. Tajās ietilpa dārzeņi (kartupeļi, burkāni, kāposti, āboli un citi), bakalejas preces (rīsi, makaroni, cukurs, tēja, pārslas un citi), kā arī piena produkti un olas. Turklāt pārtikas paku saturs pa periodiem daļēji tika mainīts, lai nodrošinātu ģimenēm daudzveidīgu un sabalansētu piedāvājumu. Kopējais pakas svars bija 14 kilogrami. Pašvaldība atbalsta sniegšanai tiem, kam tas visvairāk nepieciešams, paredzējusi aptuveni 60 tūkstošus eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.