Menu
 

Jūrmalas pašvaldībā vēl liela neskaidrība par kultūras pasākumu norisi šovasar

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Jūrmalas pilsētas dome jau ir atcēlusi vairākus šovasar plānotus kultūras pasākumus un par jaunu izklaides iespēju organizēšanu pilsētniekiem lems pakāpeniski - sekojot līdzi aktuālajai situācijai valstī, aģentūra LETA noskaidroja domē.

No lielākajiem pilsētas pasākumiem Jūrmalā šobrīd ir atcelti Jūrmalas Kūrorta svētki, Dubultu karnevāls, Muzeju nakts un Jomas ielas svētki. Daļa sporta pasākumu, kas bija paredzēti pavasarī, ir pārcelti. Piemēram, Jūrmalas Skriešanas svētki pārcelti uz septembri, bet maija sākumā plānotais Pasaules tūres trīszvaigžņu posms pludmales volejbolā ir pārcelts uz 2021.gadu.

Daļa no Kūrorta svētku organizēšanai paredzētā finansējuma 35 289 eiro apmērā ir pārdalīts divu vides objektu īstenošanai. Citiem atceltajiem pasākumiem paredzētais finansējums ir saglabāts budžetā, un patlaban par neizlietotā finansējuma pārstrukturizēšanu citiem mērķiem pašvaldība vēl nav lēmusi.

"Pašvaldības kultūras un sporta dzīves organizatori seko neparedzamās situācijas attīstībai, un, ja tas tiks ļauts un būs droši, tad Jūrmalas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem tiks attīstīti, veidoti un piedāvāti jauni pasākumi," pauž domē.

Vietvara norāda, ka arī daudzi Dzintaru koncertzālē šovasar plānotie koncerti un festivāli ārkārtas situācijas dēļ ir pārcelti. Taču ir vairāki Dzintaru koncertzāles organizēti pasākumi, kas notiks un tiks organizēti šī brīža apstākļiem un valstī noteiktajām sanitārajām normām atbilstošā formātā. Tos paredzēts translēt tiešsaistē.

Pašvaldībā atgādina, ka Jūrmalas pilsētas muzejs, Aspazijas māja, Bulduru Izstāžu nams, Jūrmalas Brīvdabas muzejs un mākslas stacija "Dubulti", kā arī arī Raiņa un Aspazijas vasarnīca apmeklētāju uzņemšanu klātienē un publisko pasākumu rīkošanu ir atsākuši un šajā laikā strādā atbilstoši valstī noteiktajām sanitārā protokola prasībām. 

Tostarp katra iestāde, izvērtējot telpu platību un izvietojumu, noteikusi maksimālo apmeklētāju skaitu, kas vienlaikus, ievērojot divu metru distanci, drīkst atrasties muzeja vai izstāžu zāles telpās.

Kā vēstīts, Veselības ministrija paziņojusi - ja epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies, tad atbilstoši šī brīža plānam iekštelpu publisku un privātu pasākumu apmeklētāju pieļaujamo skaitu varētu palielināt no 25 līdz 50 cilvēkiem.

Savukārt ārtelpu pasākumos varētu ļaut pulcēties pat līdz 200 cilvēkiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.