Menu
 

Siguldā turpinās Jaunās pils pārbūve un restaurācija

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Siguldas novada pašvaldiba Foto - Siguldas novada pašvaldiba

Turpinoties Siguldas Jaunās pils pārbūves un iekštelpu restaurācijas darbiem, tuvākajā laikā tiks pabeigta pils torņa fasāžu rekonstrukcija un noņemtas būvniecības sastatnes, liecina publikācija Siguldas novada pašvaldības vietnē. Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas izmaksas ir 5 291 138,27 eiro.

Paralēli tam notiek arī pils torņa iekštelpas koka vītņu kāpņu restaurācija. Turpinās arī pils otrā stāva balkona atjaunošanas darbi, kā arī balkona un terašu margu aizsargpārklājuma uzklāšana. Drīzumā tiks pabeigta pils galvenās ieejas kāpņu un lieveņa izbūve, lai jau rudenī novadniekiem un pilsētas viesiem atvērtu durvis nacionālā romantisma interjera aplūkošanai, mūsdienīgām ekspozīcijām, kā arī vēsturisko telpu apskatei.

Līdz šim ir izbūvēta jauna ventilācijas un apkures sistēma, kā arī noslēgušies fasādes atjaunošanas darbi. Visas ieejas kāpnes Jaunās pils fasādēs ir vai nu restaurētas vai pārbūvētas. Tāpat pilnībā pabeigta jumta konstrukciju un seguma restaurācija – nomainītas bojātās jumta konstrukcijas un siltināts jumta pārsegums, kā arī veikta jumta seguma (skārda valcprofila) montāža.

Jaunās pils otrajā stāvā ekspozīciju telpās ieklāts parkets un tās ir sagatavotas krāsošanai. Pārējās otrā stāva telpās notiek sienu sagatavošana krāsošanai. Pirmajā stāvā atlikuši daži elektroinstalācijas darbi. Pārsvarā visas sienas un griesti ir sagatavoti krāsošanai; darbi tiek veikti saskaņā ar restaurācijas programmu, kas saskaņota ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi.

Vienlaikus ir izgatavotas 2019. gada jūlijā ugunsgrēkā SIA “RERE meistari” darbnīcā pilnībā bojā gājušo interjera priekšmetu – dekoratīvo radiatoru paneļu, garderobes, lasītavas un ēdamzāles sienu paneļu – kopijas, kā arī notikusi daļēji bojāto priekšmetu restaurācija, atbilstoši restaurācijas programmai. Patlaban turpinās šo priekšmetu montāža interjerā.

Pagrabstāvā ir uzbūvēts jauns grīdas segums, apmestas, izlīdzinātas un restaurētas sienas, pārbūvēti pārsegumi, izbūvētas starpsienas un uzsākti flīzēšanas darbi sanitārajos mezglos. Gan no torņa pils iekšpusē, gan ārpusē tiek būvētas jaunas kāpnes piekļuvei uz pagrabstāva labierīcībām.

Siguldas Jaunās pils izmaksas ir. Daļu no pārbūves un restaurācijas izmaksām 499 999,50 eiro – sedz Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums, Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 1 355 982,35 eiro, savukārt valsts budžeta finansējums ir 154 349,25 eiro.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.