Menu
 

Kariņš: Valsts pārvaldei savlaicīgi jāsagatavojas administratīvi teritoriālās reformas ieviešanai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts kanceleja Foto - Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar likumīgā spēkā stājušos Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu ir izdevis rezolūciju visiem valdības ministriem līdz 1.oktobrim iesniegt priekšlikumus par nepieciešamajiem pārkārtojumiem valsts pārvaldē administratīvi teritoriālās reformas ieviešanai, informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Kā zināms, administratīvi teritoriālās reformas rezultātā mainīsies administratīvie centri, kas jāņem vērā, organizējot un plānojot visas valsts pārvaldes darbību un funkciju īstenošanu, kā arī pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem.

Pēc priekšlikumu izvērtēšanas un apkopošanas par tiem lems Ministru kabinetā.

Kā zināms, 22.jūnijā Valsts prezidents izsludināja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas paredz Latvijā no 2021.gada 119 pašvaldību vietā izveidot 42.

1 komentārs

  • Dators kukuLus neņem
    Dators kukuLus neņem Sestdiena, 04 Jūlijs 2020 01:14 Komentāra saite

    Bet vai tad to nevajadzēja izplānot pirms sākt teritoriālo reformu. Tgad var izrādītes ka izveidotais teritoriālais dalījums nav īsti piemērots Latvijai un nav ekonomiski pamatots vai ir atbilstoši jāpārveido valsts pārvaldes struktūra.
    Visādā ziņa vajadzētu nopietni pastrādāt pie pašvaldību izpildvaras struktūras pārveides, jo esošā diemžēl ir tendēta uz tīri tehnisku jautājumu risināšanu ar juridiskām metodēm: aizliegt, noslepenot, utt. Daļēji to izraisa tas, ka izpilddirektoru vietnieki ir juristi, kuri no saimnieciskiem darbiem neko nejēdz, bet cenšas visu iegrozīt tā, lai viņiem viss būtu, bet par to nekas nebūtu.. Citiem vārdiem slēptu informāciju no iedzīvotājiem, nerīkotu sabiedriskās apspriešanas jo nedod dievs, ja atklāsies ...
    Šodien kad ir izgaismojusies IT nozares būtiskā loma valsts un arī pašvaldību dzīvē, ir nepieciešams iesaistīt pārvaldē IT nodaļu speciālistus, jo viņi vislabāk zin, kāda informācija ir nodrošinājuma datu bāzēs, kādas analīzes var ātri veikt un kas prasa jaunu rīku izstrādi. Pieņemt lēmumumus uz bui-dui jau nu nav prāta darbs. Būu nepieciešams, lai pašvaldību vadītājiem palīgi, vietnieki būtu IT speciālisti, kuri piedalītos lēmumu pieņemšanā, tas nodrošinatu lēmumu izpildāmību un moderno tehnoloģiju ieviešanu pāraldē. Domāju, ka IT speciālistu piedalīšanās pārvaldē dotu papildus bonusu piesaistot augsto tehnoloģiju uzņēmumus novadiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.