Menu
 

Ādažu sākumskolā uzstādīta Latvijā pirmā ķermeņa temperatūras mērīšanas ierīce

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: adazi.lv Foto: adazi.lv

Latvijas uzņēmums SIA “Baltijas Elektro sabiedrība” sadarbībā ar Ādažu novada pašvaldību Ādažu vidusskolas sākumskolā ir uzstādījusi Latvijā pirmo digitālo ķermeņa temperatūras mērīšanas ierīci. 1. jūlijā plkst. 15.00 notiks prezentācijas pasākums, kurā demonstrēs iekārtas funkcionalitāti un priekšrocības, informē pasākuma organizatori.

“Aicinām ikvienu pašvaldību, tās iestādes un uzņēmumus apmeklēt prezentācijas pasākumu, lai klātienē iepazītos ar iekārtas iespējām un funkcionalitāti. Lai gan jaunais vīruss ir ierobežots, ir skaidrs, ka pastāv vēl augsti risku faktori. Tāpēc, vadoties no ārvalstu pieredzes, temperatūras automātiskas mērīšanas ierīces ir veiksmīgs veselības drošības risinājums, kā pasargāt citam citu no inficēšanās riskiem konkrētajā iestādē,” valdes loceklis Edgars Bergholcs.

“Ādažu novada dome ir daudzkārt diskutējusi par nepieciešamajiem soļiem, lai veiksmīgi pasargātu novada iedzīvotājus no Covid-19 riskiem un izplatības. Ķermeņa temperatūras mērīšanas iekārta būs nozīmīgs atbalsta instruments nākamā mācību gada uzsākšanai un bērnu vispārīgai drošībai sākumskolā, lai samazinātu jebkādu vīrusu izplatību skolā,” norāda Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Testēšanā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, SIA “Baltijas Elektro sabiedrība” valdes loceklis Edgars Bergholcs un Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa, vēsta pasākuma organizatori.

Iekārta darbosies attālināti bez saskarsmes ar cilvēkiem, un tā pielāgota lielas cilvēku plūsmas ķermeņa temperatūras noteikšanai, tiem ienākot skolā. Saskaroties ar paaugstinātu temperatūru, iekārta signalizēs skolas administratoram, kurš tālāk rīkosies atbilstoši izstrādātai procedūrai. 

Iekārta ir augstas kvalitātes, un tā nodrošina termogrāfisko mērījumu ar sertificētu precizitāti līdz pat 0,1 grādam. Tā sastāv no divām atšķirīgām kamerām – termokameras un optiskās kameras, kas darbojas sinerģiski. Tehnoloģijas ļauj arī rediģēt video, ja seja, piemēram, ir aizsegta. Līdzīgas iekārtas kopš pandēmijas sākuma darbojas publiskās ēkās daudzviet Eiropas valstīs, norāda pasākuma rīkotāji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.