Menu
 

Baložu pilsētā modernizēs siltumtrases, nākamnedēļ sāksies būvdarbi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: www.facebook.com/KekavasNovads Foto: www.facebook.com/KekavasNovads

Lai nodrošinātu labāku siltumenerģijas pārvades pakalpojumu kvalitāti, SIA “Baložu Komunālā saimniecība” nākamnedēļ uzsāks siltumtrases rekonstrukcijas darbus Ķekavas novada Baložu pilsētā, kas noritēs Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Siltumtīklu modernizācija Titurgā” ietvaros.

Modernizējot siltumtrases Baložu pilsētā – Titurgas apkaimē –, būtiskākais ieguvums būs siltumtīklu drošība un siltuma zudumu samazināšana, kas attiecīgi iedzīvotājiem ilgtermiņā samazinātu izmaksas par siltumenerģiju, vēsta Ķekavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja Vineta Vītoliņa.

Kā informē SIA “Baložu Komunālās saimniecība” projekta vadītājs Juris Piebalgs, būvdarbu laikā novecojušās siltumtrases tiks nomainītas uz jaunām. Kopējais plānotais rekonstruējamo siltumtrašu cauruļu garums ir 2967,40 metri. Savukārt rekonstruējamo siltumtrases kopgarums ir 1483,70 metri, tostarp projekta ietvaros tiks rekonstruēta siltumtrase ar rūpnieciski izolētām caurulēm (zemē ieraktas) 789,90 metru garumā un ēku pagrabos (tranzītā līdz siltummezgliem) 693,80 metru garumā.

Siltumtrases rekonstrukcijas būvdarbi tiks saskaņoti vēl ar vienu citu Ķekavas novada pašvaldības šobrīd īstenoto projektu, proti, Uzvaras prospekta un Jaunatnes ielu pārbūves darbiem, kuru ietvaros tiks mainīti arī vecie apakšzemes inženiertīkli. Tā kā siltumtrases rekonstrukcijas projekts skar arī Uzvaras prospektu, tad pašvaldība ir uzdevusi abu šo projektu vadītājiem veikt abu projektu īstenošanu, abpusēji saskaņojot būvdarbus.

SIA “Baložu Komunālā saimniecība” aicina iedzīvotājus būs saprotošiem un iecietīgiem pret būvdarbu laikā noteiktajiem ierobežojumiem, jo siltumapgādes tīklu rekonstrukcijas būvdarbi ir komplekss pasākums. Pašvaldības uzņēmums atvainojas jau iepriekš Baložu iedzīvotājiem un viesiem par būvdarbu laikā sagādātajām neērtībām.

Atkārtotā publiskā iepirkuma rezultātā siltumtrases nomaiņas būvdarbus veiks SIA “Siltumtehserviss”, bet būvuzraudzību – AS “Inspecta Latvia”. Būvdarbu izmaksas ir lēšamas 479 820,62 eiro apmērā bez PVN, bet būvuzraudzības izmaksas – 11 875 eiro bez PVN. Saņemot pozitīvu atzinumu no Centrālās finanšu un līguma aģentūras, šī gada 17.jūnijā ir noslēgti būvdarbu un būvuzraudzības līgumi, stāsta V.Vītoliņa.

“Veicot projekta līguma grozījumus, pagarinot projekta īstenošanas termiņu, atceļot iepriekšējo iepirkumu rezultātus un veicot jaunus iepirkuma konkursus būvdarbiem un būvuzraudzībai, saskaņojot iepirkuma procedūras ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru, mums ir izdevies ietaupīt aptuveni 200 000 eiro no projekta sākotnējām izmaksām vai aptuveni 100 000 eiro no atceltā iepirkuma rezultātiem,” skaidro SIA “Baložu Komunālā saimniecība” valdes priekšsēdētājs Zintis Šaicāns.

Siltumtrašu rekonstrukcijas projektu īsteno SIA “Baložu Komunālā saimniecība”, kurai pašvaldība ir deleģējusi nodrošināt komunālos, tostarp siltumenerģijas pārvades, pakalpojumus Baložu pilsētā. Tāpēc, uzlabojot šo pakalpojumu kvalitāti, SIA “Baložu Komunālā saimniecība” realizē Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētu projektu “Siltumtīklu modernizācija Titurgā”.

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības Kohēzijas fonda darbības programmā “Izaugsme un nodarbinātība” saskaņā ar līgumu, kas 2018.gada 23.maijā tika noslēgts starp SIA “Baložu Komunālā saimniecība” un Centrālo finanšu un līguma aģentūru. Kohēzijas fonda līdzfinansējums veido 40% no attiecināmajām izmaksām. Savukārt projekta lielāko finansējuma daļu – 60% – nodrošina Ķekavas novada pašvaldība, ņemot aizņēmumu Valsts kasē un to ieguldot SIA “Baložu Komunālā saimniecība” pamatkapitālā, vēsta V.Vītoliņa.

Pašvaldības pārstāve atgādina – lai īstenotu šo projektu, SIA “Baložu Komunālā saimniecība” kopumā veikusi divus būvdarbu iepirkumus. Pirmais iepirkums tika pārtraukts, jo tika pieņemts lēmums par iepirkuma uzvarētāju, neņemot vērā Centrālās finanšu un līguma aģentūras kā projekta atbildīgās iestādes iebildumus un negatīvo atzinumu par iepirkuma procedūru, līdz ar to apdraudot projekta īstenošanu un ES līdzfinansējuma saņemšanu. Toreiz par šiem būtiskiem pārkāpumiem siltumtrašu iepirkuma organizēšanā 2019.gada jūnijā no amata tika atbrīvota iepriekšējā SIA “Baložu Komunālās saimniecība” vadība. Šobrīd SIA “Baložu Komunālā saimniecība” vada Zintis Šaicāns, kura kandidatūra tika izvēlēta atklātā konkursa kārtībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.