Menu
 

Siguldā notiks pirmais Dubultprieka tirdziņš (precizēta)

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Sestdien, 11.jūlijā, Siguldā, Stacijas un Raunas ielas krustojumā, no plkst. 10.00 līdz 15.00 norisināsies Siguldā pirmais Dubultprieka tirdziņš. Tā ir iespēja ikvienam atbrīvoties no lietām, kas pašam vairs nerada prieku un atbrīvot dzīves telpu jaunām lietām, kuras iepriecina. Tā ir vieta, kur iegādāties sev vajadzīgas lietas lētāk nekā veikalos, informē tirdziņa organizatori.

Tirdziņš notiek brīvā dabā. Pārdevēji tirdziņā ierodas ar savām automašīnām un no bagāžnieka tirgo dažādas lietas – apģērbus, apavus, velosipēdus, lustras, mēbeles, spoguļus, interjera priekšmetus, bērnu ratus, autokrēsliņus, sadzīves tehniku, datortehniku, visu dārzam, stādus, kosmētiku, grāmatas, personīgās kolekcijas u.c.

Tirdziņa organizatori stāsta, ka ideja radusies bērnu kopšanas atvaļinājuma laikā, kad ikdienā uzskatāmi redzams, cik īss mūžs ir lietām – ik pēc pāris mēnešiem mainās vajadzības, mājās uzrodas daudz lieku mantu, tās aizņem vietu. Organizatori iedvesmojās no Denijas Džonsones (Dani Johnson), kura ir dzimusi ASV, uzauga nabadzīgā ģimenē, divdesmit viena gada vecumā kļuva par bezpajumtnieci, taču jau divdesmit trīs gadu vecumā nopelnīja savu pirmo miljonu. Šobrīd Denija ir laimīgi precējusies piecu bērnu māte, kā arī vairāku miljoniem dolāru vērtu uzņēmumu īpašniece. Viņa saka: "Bagāti cilvēki ir bagāti tikai tāpēc, ka viņi ir taupīgi. Pie katra pirkuma padomā vai tas ir gudrs vai tomēr nav gudrs. Samazini savus izdevumus! Pārdod visu, kas tev mājās ir lieks, ko tu nelieto!"

Tirdziņa formāts noskatīts Lielbritānijā, bet Latvijā vēl nav tik populārs – ir ērti atbraukt ar automašīnām, izcelt savu galdiņu un tirgoties, baudīt brīvdabas pasākumu piknika noskaņās. Ja laika apstākļi atļaus, bērni varēs izklaidēties piepūšamās atrakcijās, dzert saldējumu kokteiļus, bet pieaugušie baudīt kafiju un uzkodas. Pasākumu atklās Valters Krauze.

Tirdziņa rīkotājiem tuvas ir zero waste idejas – pēc iespējas samazināt savu atkritumu daudzumu. Pēdējā laikā presē arvien vairāk izskan aicinājums apdomāt, ko videi un cilvēku resursiem nodara apģērbu rūpnieciskā ražošana, kādos apstākļos strādā cilvēki (arī bērni) ražotnēs. Pirkt lietotas lietas – tas ir īpašs veids, kā parūpēties par dabu un planētu ilgtermiņā. Pasākuma laikā sadarbībā ar Siguldas Sociālo dienestu būs iespēja atbalstīt mazturīgās un trūcīgās ģimenes, ziedojot apģērbus, apavus u.c. lietas, kas ir labā stāvoklī, norāda organizatori.

Dubultprieka tirdziņš notiek arī Rīgā Āgenskalna tirgū katra mēneša ceturtajā svētdienā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.